ODBOJKAŠKA SUPERLIGA

"Mursaši" uvjerljivi u Zadru, na redu je Kup
Objavljeno 7. ožujka, 2021.
Bilo je očekivati da će odbojkaši Murse-Osijek svoj pobjednički pohod nastaviti i u Zadru. Ondje je momčad Marija Tepperta gostovala u sklopu 18. kola Superlige, gdje je za 62 minute upisala svoju 16. pobjedu. Završilo je 3:0 (25:9, 25:20, 25:17) za odbojkaše s Drave, koji se sada mogu posvetiti puno važnijim obvezama. U tjednu pred nama čeka ih utakmica za trofej. U četvrtak je u Gradskom vrtu finale Kupa Hrvatske protiv Ribole, koji "mursaši" dočekuju kao neporažen lider Superlige. Kao i u nekim prethodnim dvobojima s objektivno slabijim suparnicima, Teppert je "miksao" s postavom na parketu, minutažu su u pravilu dobivali svi igrači, koji tako odmorni i zdravi dočekuju sljedeći dvoboj, najvažniji u dosadašnjem dijelu sezone, koji je odrađen na impresivan način. Posljednju pobjedu Mursa-Osijek ostvarila je u sastavu: Bogdanović, Kraljević, Marinović, K. Šućur, Prlić, Ivančić, J. Šućur, Iliev, Nedić, Gubić, Majer i Stanković. Njihovi protivnici za tri dana, Kaštelani, odgodili su svoje gostovanje kod Siska u ovom kolu (odradit će ga 17. ovog mjeseca), u kojem je pak brodska Marsonia poražena u derbiju začelja u Rovinju 3:0 (25:15, 25:21, 25:23). Rezultati ostalih utamica: Mladost - Split 3:1 i Rijeka - Centrometal 0:3. Vodi Mursa-Osijek s 47 bodova, pet manje, kao i utakmicu manje, ima Mladost. Brođani su na osmom mjestu s 14 bodova. Kod odbojkašica susret Osijek - Split odgođen je za 12. ožujka. Enna Vukovar gostovala je u sklopu 18. kola kod splitskih Brda i doživjela poraz 3:2 (25:27, 19:25, 25:23, 25:19, 15:10), umanjivši tako izglede u borbi za četvrto mjesto. N.B.