NBA

Rekord Jazzera, Babinih 10 poena
Objavljeno 24. veljače, 2021.
Hrvatski košarkaški dvojac imao je dvoznamenkasti učinak poena na NBA parketima. Utah Jazz svladao je Charlotta Hornetse sa 132:110, postavivši novi klupski rekord od 28 trica, premda jedan od najboljih šutera Jazzera Bojan Bogdanović nije zabio nijedan pokušaj za tri poena. Hrvatski košarkaš je za 26 minuta na parketu imao učinak od deset poena, četiri skoka i dvije asistencije. Joe Ingles i Georges Niang zabili su po sedam trica, a obojica su utakmicu završila s po 21 košem. Momčad iz Salt Lake Cityja i dalje ima najbolji skor u ligi, 25-6. Uspješni su bili i Phoenix Sunsi, porazivši Portland Trail Blazerse sa 132:100. Sunse je do trijumfa povukao Devin Booker s 34 poena, Deandre Ayton je dodao 19, a naš Dario Šarić 14 koševa uz devet skokova. U najzanimljivijoj utakmici večeri Washington Wizardsi su nakon produžetaka pobijedili prvake LA Lakerse (127:124). Lakersi su u trećoj četvrtini imali +17 (70:53), no gosti su uspjeli sve okrenuti.