BIJELO-PLAVI ODIGRALI PRVU PRIJATELJSKU UTAKMICU U ROVINJU

Sturm dobio Osijek 3:2
Objavljeno 9. siječnja, 2021.

Nogometaši Osijeka odigrali su prvu pripremnu utakmicu u Rovinju, protiv Sturma koji je u efikasnom dvoboju slavio s 3:2. Drugoplasirana momčad austrijskog prvenstva povela je u 19. minuti nakon osvojene lopte na Osijekovoj polovici terena, uposlen je Gazibegović na desnoj strani koji je izišao sam pred Ivušića te ga prebacio za 1:0. Nakon dvije propuštene izgledne situacije momčad iz Sturma udvostručila je prednost u 31. minuti. Poslije kornera s lijeve strane i prebačene lopte na drugu vratnicu iz blizine je zatresao mrežu Wutrich. U nastavku je uslijedilo ipak puno bolje izdanje bijelo-plavih i već u 50. minuti zaostatak je smanjio Bočkaj, nakon akcije Miškovića i Kleinheislera. U 59. Lopa je izjednačio iz slobodnog udarca s 20 metara s lijeve strane, njegov ubačaj preletio je sve u šesnaestercu te se od vratnice odbio u mrežu. Lijepo je potom pucao Kleinheisler (65.) s 20 metara, ali je Siebenhandl uspio obraniti njegov prizemni pokušaj. Do novog vodstva Sturm je stigao u 75. minuti, nakon ubačaja slijeva stvorila se gužva pred Osijekovim petercem, najbolje se snašao Mwepu koji je "iščeprkao" loptu te je poslao iza leđa Ježine. Mogli su bijelo-plavi izbjeći poraz, jer su u preostalom vremenu imali čak tri odlične prilike. Najprije je Lopa (83.) izbio sam pred Siebenhandla, ali mu je Sturmov vratar obranio, potom je Beljo (85.) iz blizine pogodio gredu, a na kraju je i Majstorović (87.) glavom s pet metara pucao preko gola.

U prvom su poluvremenu za Osijek igrali Ivušić, Grgić, Škorić, Caro, Jurčević, Vuković, Jugović, Pilj, Bohar Erceg i Mierez, a u drugom Ježina, Lončar, Guti, Majstorović, Talys, Ljubić, Kleinheisler, Žaper, Lopa, Bočkaj, Mišković i Beljo. G.R.