PREMIJER LIGA KOŠARKAŠICA

"Mursašice" izgubile važnu utakmicu
Objavljeno 22. studenog, 2020.
Košarkašice Murse Vrijednosnica Osijek ni drugi put ove sezone nisu našle način kako pobijediti Medveščak u Premijer ligi. Nakon uvjerljivog poraza u Zagrebu, Osječanke su izgubile i kod kuće, na parketu dvorane Jug završilo je 55:69 (15:12, 17:19, 9:21, 14:17) u korist "medvjedica". Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a nakon povratka iz svlačionice domaće košarkašice odigrale su vrlo loših deset minuta, a upravo ta četvrtina je i presudila pobjednika. U posljednjoj dionici Osječanke su se na trenutke sasvim približile gošćama, ali za konačni preokret niije bilo ni snage ni koncentracije i izgubile su važnu utakmicu u borbi za Ligu za prvaka.
U redovima Murse VROS istaknule su se Sena Matešić s 15 poena i šest skokova te Petra Šimunić s 11 poena i osam skokova, ali za dobiti Medvešćak trebale su imati veću pomoć suigračica. I. Li.