LOKALNI DRUGOLIGAŠKI DERBI OKONČAN PRAVEDNIM REMIJEM

Anočić europogotkom Vinkovčanima donio bod
Objavljeno 7. listopada, 2019.
Remi je najpravedniji epilog lokalnog i derbija začelja! Bjelobrđani su bili aktivniji u prvom dijelu i stekli prednost, a u nastavku su gosti iz Vinkovaca imali posjed lopte te na kraju zaslužili izjednačenje. Obje su momčadi oprezno i uz puno obvezne igre ušle u susret tako da se dugo nije ništa znatnije dogodilo, a u tim su uvodnim minutama Vinkovčani nekoliko puta pokušavali iz daljine. Pri tome je najopasniji bio Salapićev pokušaj u 22. minuti, kada je snažan udarac, s 22-23 metra, završio preko grede. Sedam minuta poslije Muženjak i Dabro su kroz sredinu izigrali gostujuću obranu, a obećavajući udarac potonjega, sa 16 metara, Marijanović je paradom izbacio u korner. Nakon njegova izvođenja lopta je ponovo otišla na lijevu stranu domaćeg napada, odakle je Muženjak ubacio u 16-erac, gdje je Dogan loptu zahvatio rukom i sudac iz Kastva pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator bio je Dabro. Gostujući vratar se u 40. minuti pobrinuo da njegova momčad ne ode na odmor s većim zaostakom paradom zaustavivši Gvozdenovićev poluvisoki udarac sa 16 metara u desni kut.
U nastavak su gosti ušli odlučni popraviti štetu, ali su imali jalovu inicijativu, bez pravih prilika. Susret je zatim usmjerio događaj u 62. minuti, kada je Kovačić htio izbiti loptu iz svoga 16-erca na koju je išao i gostujući napadač Bajić te je došlo do kontakta, a sudac je procijenio da je domaći veznjak bio prije na lopti te je dosudio prekršaj nad njim. Vinkovčani su burno reagirali i dobili nekoliko žutih kartona, nakon čega je igra postala nervozna. Nakratko prekinuta u 75., kada su gosti stvorili prijetnju pred Ilinčićem akcijom zdesna, gdje je Matošević dodao do Dejanovića, a on prizemno ubacio prema Kerićun čiji je udarac, s desetak metara, blokirao netko od žuto-plavih. Osjetila se, međutim, dekoncentracija u njihovim redoviman koja je kulminirala u 80. minuti, kada su izbili loptu na 25 metara, koju je dočekao Anočić i iz zraka desnom je nogom zabio u lijevi donji kut - 1:1. Domaći su potom pokušali doći do novog pogotka, a to su mogli u 87. minuti, nakon što je Muženjak iščeprkao loptu na lijevoj strani i zatim ju, s 14-15 metara, poslao pokraj suprotnog donjeg kuta. D. Lekšan
BSK*1 (1)

CIBALIA*1 (0)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: oblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 500. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 6,5. Strijelci:1:0 Dabro (31.-11m), 1:1 Anočić (80). Žuti kartoni: Jelić, Žuljević (BSK), Dogan, Bajić, Kerić, Mladina, Anočić i Dejanović (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 6, Košanin 6, Dalić 7, Jelić 6,5, L. Mihaljević 6, Kovačić 6, I. Mihaljević 6 (od 46. Kloniunas 5,5), Gvozdenović 6 (od 61. Žuljević 5,5), Muženjak 7, Blatančić 6 (od 82. Popović -), Dabro 7

CIBALIA: Marijanović 7, Matošević 7, Džijan 6 (od 76. Tadić -), Karaula 6,5, Salapić 6, Stupar 6 (od 61. Kerić 6), Anočić 7,5, Kiš - (od 22. Pavlak 6), Dejanović 6,5, Dogan 6,5, Bajić 6,5

IGRAČ UTAKMICE: SILVIO ANOČIĆ (CIBALIA)

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”