EUROPSKA LIGA

Brekalo zabio za “vukove”, Barišić i Vlašić asistirali
Objavljeno 20. rujna, 2019.
Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo bio je jedan od najboljih igrača Wolfsburga u pobjedi 3:1 protiv Oleksandrije u susretu prvog gola I skupine Europske lige. Wolfsburg je u vodstvo doveo Max Arnold u 20. minuti opalivši s više od 25 metara, a loše je reagirao gostujući vratar Jurij Pankiv. Četiri minute kasnije bilo je 2:0, a Brekalo je sjajno petom proigrao Admira Mehmedija koji je iskosa prebacio Pankiva. Gosti su smanjili u 66. preko Jevhena Banade, no samo minutu kasnije Brekalo je pogotkom vratio na dva razlike i postavio konačni rezultat. Moskovski CSKA je doživio težak poraz na gostovanju kod Ludogoreca izgubivši s 5:1, premda je nakon prvog poluvremena vodio 1:0. Rusi su poveli u 12. minuti. Nikola Vlašić sjajno je ubacio iz slobodnog udarca, a Igor Divejev zabio je glavom. CSKA je zadržao vodstvo do konca prvoga dijela, a onda se u nastavku potpuno raspao, pa je bugarski sastav natrpao mrežu moskovskog sastava za kojeg su Vlašić i Kristijan Bistrović odigrali cijeli susret, dok Zvonimir Šarlija nije nastupio. U skupini K Slovan je u Bratislavi pobijedio Bešiktaš s 4:2, postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi. Upravo vodeći pogodak za 3:2 postigao je bivši igrač Hajduka Marin Ljubičić. Domagoj Vida predvodio je Bešiktaš kao kapetan, dok je Ljubičić za Slovan zaigrao od 82. minute. Roma je u skupini J bez suviše stresa pobijedila Istanbul Basaksehir s 4-0. Nikola Kalinić zaigrao je za Romu tek posljednjih 15 minuta. U skupini L Manchester United golom Greenwooda u 73. minuti pobijedio je Astanu, u čijim je redovima Marin Tomasov igrao cijeli susret, dok je Luka Šimunović izišao u poluvremenu. U skupini G Glasgow Rangers je pobijedio Feyenoord s 1-0, a pogotku Sheyjia Oja s više od 25 metara prethodilo je dodavanje Borne Barišića, koji je oteo loptu suparniku. Nikola Katić nije nastupio za Rangerse. K.L.

Rezultati

Skupina A: Apoel - Dudelange 3:4, Qarabag - Sevilla 0:3; Skupina B: Copenhagen - Lugan 1:0, Dynamo (Kijev) - Malmo 1:0; Skupina C: Basel - Krasnodar 5:0, Getafe - Trabzonspor 1:0; Skupina D: LASK - Rosenborg 1:0, PSV - Sporting 3:2; Skupina E: Cluj - Lazio 2:1, Rennese - Celtic 1:1; Skupina F: Standard Liege - Vitoria 2:0, Eintacht - Arsenal 0:3; Skupina G: Glasgow Rangers - Feyenoord 1:0, Porto - Young Boys 2:1; Skupina H: Espanyol - Ferencvaros 1:1, Ludogorec - CSKA Moskva 5:1; Skupina I: Wolfsburg - Oleksandrya 3:1, Gent - St. Etienne 3:2; Skupina J: Borussia (M) - Wolfsberger 0:4; Roma - Istanbul Basaksehir 4:0; Skupina K: Slovan (B) - Besiktas 4:2, Wolverhampton - Braga 0:1; Skupina L: M. United - Astana 1:0, Partizan - AZ Alkmar 2:2.