VATERPOLO

Jug ponovno prvak Hrvatske
Objavljeno 20. svibnja, 2019.
Vaterpolisti Juga CO osvojili su 15. naslov prvaka Hrvatske, a četvrti zaredom, svladavši u finalu doigravanja zagrebačku Mladost s ukupnih 3-0. U trećoj utakmici igranoj u nedjelju na bazenu uz Savu bilo je 14:11 za Jug CO. Iako su Dubrovčani bolje otvorili utakmicu, Mladost je u trećoj četvrtini uspjela povesti s dva pogotka prednosti (8:6), ali nije tu prednost zadržala do kraja. Možda i ključni pogodak na utakmici postigao je Maro Joković, koji je u posljednjoj sekundi treće dionice pogodio za vodstvo Juga 11:10. Papanastasiou je 5:43 minute prije kraja pogodio za 12:10, a Fatović minutu potom za 13:10 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Hrvoje Benić i Maro Joković su sa po tri gola bili najefikasniji kod Juga CO. H