PRVAK TEŠKO DO BODOVA

Najlošijih pola sata Cibalije
Objavljeno 19. svibnja, 2019.
Vinkovčani vrlo slabo krenuli u susret, a do pobjede stigli tek u samoj završnici

Cibalia je sa šarolikim sastavom, koji nikada nije istrčao na travnjak vinkovačkog stadiona, ostvarila novu pobjedu u ovoj sezoni. Odigrali su Vinkovčani najslabijih pola sata u ovom prvenstvu, jednostavno, nogometaši Petra Tomića bili su toliko inertni da je trener gotovo ušao u teren zbog ljutnje.

Teško je bilo gledati momčad koja je uvjerljivo osvojila naslov prvaka u tako jadnom izdanju. Sve ono što je krasilo sastav Cibalije, brza predaje lopte, točnost i angažman, izostalo je. Ponuđenu priliku iskoristili su gosti i u 18. minuti svoju inicijativu i bolju igru okrunili pogotkom. Drugi pokušaj Žuljevića sa slične pozicije u 18. je minuti uspio, lopta je pogodila gornji desni kut gola vratara Marijanovića, neobranjivo. I prije, a i poslije, nogometaši Slavonije imali su priliku postići pogodak i usred Vinkovaca uvjerljivo svladati lidere prvenstva. Trebalo je Tomićevoj momčadi punih pola sata da bi konačno zaigrala kako se od nje i očekivalo. Počele su se nizati akcije, sve točnije i sve bolje, pa su Požežani bili prisiljeni braniti svoj gol. Konačno je u 40. minuti došlo do izjednačenja, Šest je povukao loptu prema golu i zaobišao jednog igrača i onda kada mu je u susret krenuo drugi, u prazan prostor je uposlio utrčalog Ždinjaka, koji obilazi vratara Bošnjaka i onda s gol-linije odigrava povratnu loptu u sredinu, gdje ju mirno dočekuje kapetan Vitaić i šalje u prazan gol. Još jednu je priliku imala Cibalia do kraja poluvremena, u 45. minuti, kada je odličan šut Vitaića još bolje obranio vratar Bošnjak.

Puno bolja igra Cibalije u nastavku susreta, Slavonija je bila prisiljena braniti se i kontrama nešto postići. Odolijevali su gosti do 73. minute, kada je korner izveo Filipović, obrana kratko izbila loptu do Tadića, koji spretno šalje loptu pod gredu. Vodstvo Vinkovčana trajalo je samo četiri minute, Stojanović je načinio prekršaj unutar šesnaesterca, a siguran izvođač najstrože kazne bio je najbolji igrač gostiju Marko Žuljević. No u 85. minuti nepotrebno hvatanje igrača s leđa unutar šesnaesterca stajalo je goste prvo kaznenog udarca, a potom i gola, nakon što je s bijele točke precizan bio Frane Vitaić za novo vodstvo - 3:2. Cibalia je dominantna cijelo drugo poluvrijeme, puno bolja igra nagrađena je novim pogotkom u samoj završnici susreta. Sve je sam napravio Ždinjak, koji se oslobodio čuvara i ušao u šesnaesterc te malo iskosa šutirao i pogodio malu mrežicu za konačnih 4:2. Zaslužena pobjeda Cibalije, ali i dokaz kako neki igrači ipak nisu kalibar ni za treću ligu, a pogotovo ne za buduću drugu, ako se Cibalia nađe u njoj. Odluka će se znati danas oko podneva.

Antun Grgić
CIBALIA       4 (1)

SLAVONIJA       2 (1)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Dergez (Đurđevac) 5,5. Strijelci: 0:1 Žuljević (18), 1:1 Vitaić (40), 2:1 Tadić (73), 2:2 Žuljević (77 - 11 m), 3:2 Vitaić (85 - 11 m), 4:2 Ždinjak (90+2). Žuti kartoni: Lučić, Stojanović (Cibalia), Peharda, Božić (Slavonija). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Marijanović 6,5, Filipović 6,5, Lučić 5,5 (od 50. Tadić 7), Kiš 6,5, Stojanović 6, Oršolić 6, Vincetić 6 (od 68. Drena-Beljo -), Vitaić 7,5 (od 87. Dogan-), Mihaljević 6, Šest 6, Ždinjak 7

SLAVONIJA: Bošnjak 6,5, Neruda 6 (od 90. Podoljak-), Majstorović 6, Bundavica 6, Božić 5,5, Bognar 5,5 (od 80. Nikolaš-), Šulc 6, Plešić 6, Karačić 6 (od 65. Smojvir-), Peharda 6,5, Žuljević 7

IGRAČ UTAKMICE: Frane Vitaić (Cibalia)