BELIŠĆE

Damjanović tvorac pobjede
Objavljeno 13. svibnja, 2019.
Belišćanski tornado otpuhao je sa 2:0 Vihor iz Jelisavca. Već u 4. minuti Matoković je izišao sam ispred gostujućeg vratara, ali je pucao pokraj gola. Deset minuta poslije, nakon Damjanovićeva slobodnog udarca s 25 metara, Banović je odbio loptu ravno na noge Pačaru, koji je sa 16 metara pogodio nebranjeni dio mreže za 1:0. Gosti su cijele utakmice igrali (pre)oštro, što im je slabi sudac Maksimčuk previše tolerirao. U 63. minuti domaćinu je poništen regularan pogodak (nakon pregledavanja videosnimke) na intervenciju drugog pomoćnog suca Galineca. Ipak, tri minute poslije bilo je 2:0, Damjanović je s 30 metara snažno pucao, a lopta je odsjela u gornjem desnom kutu Banovića, koji ju je samo pogledom ispratio. Belišćani su i nakon toga bili bolja momčad, u 70. su gotovo postigli i treći pogodak, ali je na Radovanovićevo dodavanje Grafina sa sedam metara umjesto u mrežu glavom loptu poslao u gredu. Minutu prije kraja zbog grubog prekršaja na sredini terena na Damjanoviću Čaušić je zaradio drugi žuti karton, pa su gosti susret okončali s desetoricom. Z. Kaptalan
Belišće       2 (1)

Vihor       0

BELIŠĆE – Gradski stadion. Vrijeme: ugodno. Teren: odličan. Gledatelja 200. Sudac: Mihael Maksimčuk (Slavonski Brod) 5. Strijelci: 1:0 Pačar (14), 2:0 Damjanović (66). Žuti kartoni: Damjanović, Grafina, Pačar (Belišće), Purgar, Čaušić, Jović, Babec, Dinjar, Kuburić (Vihor). Crveni karton: Čaušić (Vihor, drugi žuti, 89)

BELIŠĆE: M. Stanić 7, Žaja 7 (od 55. Lacković 7), Barišić 7, Milić 7, Salapić 7, Matoković 7, Paulić 7 (od 66. Mandić 7), Damjanović 8, Grafina 7, Radovanović 7, Pačar 7,5 (od 86. Vinogradac)

VIHOR: Banović 6, Pavlović 6,5, Puragar 6, Čaušić 5,5, Kubala, 5,5 Jović, 5 (od 63. Torčić 5,5), Babec 6, Dinjar 6, Vuzem 5,5 (od 46. Šoštarić 5,5), Ratković 6, Kuburić 5,5

IGRAČ UTAKMICE: DOMAGOJ DAMJANOVIĆ (BELIŠĆE)