POLUFINALE DRŽAVNOG KUPA

“Zečice” uvjerljivo u finale Kupa
Objavljeno 13. svibnja, 2019.
Prije sedam dana sraz istih protivnica na istom mjestu završen je sličnim epilogom! Nešto skromnijim nego tjedan prije, kada su Osječanke u borbi za bodove svladale Brođanke sa šest pogodaka razlike, a jučer u polufinalu Kupa Hrvatske dvije su lopte manje smjestile u domaću mrežu. Na novi regionalni okršaj "zečice" su otišle u bitno oslabljenom sastavu, ali i onaj koji je istrčao na "Didino" igralište bio je prejak za domaći sastav. Pobjednik je brzo bio odlučen, jer je Izabela Lojna iz, praktički, prve akcije svladala brodsku vratarku, kao i 15 minuta poslije. U 24. minuti precizna je bila i Lorena Balić te je pobjednik tada definiran. Posljedica toga je pad tempa igre, u kojoj je gostujući trener Tihomir Rudež dao priliku još tercetu mladih igračica, iz kojeg je Marta Mikinac u 86. minuti zaključila susret ubacivši i četvrtu loptu u domaću mrežu, koju je tada čuvala pričuvna vratarka Maja Belaj - 0:4. D.L.
VIKTORIJA       0

OSIJEK       4 (3)

SLAVONSKI BROD - Igralište: “Stanko Vlainić -Dida”. Vrijeme: poluoblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar). Strijelci: 0:1 Lojna (2), 0:2 Lojna (17), 0:3 Balić (24), 0:4 Mikinac (86). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

VIKTORIJA: Mendeš (od 46. Belaj), Karić, Đukić, Njoku (od 79. Lovrić), Stipančević (od 80. Puljašević), Petrović (od 76. Štiler), Kurkutović, Knežević, Zdunić, Obradović, Lubina

OSIJEK: Slanovic, Bulut, Lucić (od 65. Matijević), Culek, Baban, Balić, Kunštek (od 65. Mikinac), Šalek (od 65. Pranješ), Lojna, Laslavić, Pernar