PRVA HRL SJEVER (M) - 23. KOLO

Slavonski trojac tijekom vikenda upisao poraze na gostujućim terenima
Objavljeno 9. travnja, 2019.
Sva tri slavonska kluba pretrpjela su gostujuće poraze u 23. kolu Prve HRL Sjever. Osijek je izgubio u Zagrebu od Metalca 32:28 u susretu u kojem se već na samom početku našao u povećem zaostatku (0:5). Ta se prednost pokazala presudnom u prvom poluvremenu, jer gostujući rukometaši nikako nisu uspijevali osjetnije smanjiti "minus", tek su jednom bili na dva gola zaostatka (7:9). Na odmor su Zagrepčani otišli s četiri pogotka viška (15:11), a nakon što se Osijek početkom nastavka nakratko približio (16:14), domaćin se ponovno odvojio te stekao najvećih šest golova prednosti (25:19). Uslijedio je novi povratak gostiju, koji su stigli na samo gol manjka (26:25), ali ipak ne i do potpunog preokreta. S tri uzastopna gola Metalac je otišao na 30:26 i bez stresa priveo susret kraju. Bez bodova s gostovanja vratilo se i Đakovo, koje je Vidovec svladao s istim rezultatom (32:28). U prvom se poluvremenu vodila izjednačena borba, a najveću prednost ostvarili su domaćini povevši 9:7. I Đakovčani su u više navrata imali minimalno vodstvo, početkom nastavka i "plus dva" (16:14), no potom im je počelo ponestajati snage. To su Vidovčani iskoristili za okretanje rezultata u svoju korist, prvo od 18:17 serijom 5-1 odmaknuli na 23:18, a potom su "pobjegli" na najvećih devet razlike (29:20), što je i bila konačna potvrda da je pobjednik riješen. Gostujući poraz zabilježila je i Viro Virovitica, koja je kod lidera i vjerojatnog novog premijerligaša Bjelovara izgubila s 39:34. G. Roguljić