BIJELO-PLAVI U MAĐARSKOJ

Osječani ispustili pobjedu
u zadnjoj minuti utakmice
Objavljeno 22. ožujka, 2019.
Osječani su poveli autogolom svog bivšeg igrača Mioča, a izjednačio je Tamas u 90. minuti

Nogometaši Osijeka boravak u Mađarskoj, između ostalog, iskoristili su i za odigravanje prijateljske utakmice protiv prvoligaša Puskas akademije.

Teško je taj susret bilo nazvati testom za Goricu koja je Osječanima sljedeći suparnik u prvenstvu jer trener Zoran Zekić nije na raspolaganju imao neke igrače koji će sigurno participirati u ogledima za bodove, a trenutačno su na reprezentativnim akcijama. No zato je mogao provjeriti stanje nekih igrača čija forma baš nije bila blistava u posljednje vrijeme, a posebna pozornost bila je usmjerena na Ezekiela Hentyja koji se oporavio od upale pubične kosti i nakon tri tjedna opet zaigrao, i to posve solidno. U prvom je dijelu u nekoliko navrata Nigerijac dobro proigravao svoje suigrače. Izgledao je željan igre, što su dobre vijesti. Što se samog susreta tiče, prvi dio prvog poluvremena bio je sadržajan, ali bez pogodaka jer su vratari bili na visini zadatka. Tako je Malenica u osmoj minuti dobro reagirao kada se u dobroj prilici našao Heris, a desetak minuta kasnije koncentriran je bio na drugoj strani L. Hegedus nakon solidnog pokušaja Bobana. U zavrešnici prvog dijela još je jednom prijetio Boban, a u 44. minuti Osijek je došao u vodstvo preko svog igrača koji je na posudbi u Puskas akademiji Benedika Mioča. Bila je to dopadljiva akcija u kojoj su sudjelovali Henty, Pilj i Janža, a posljednji je pucao sa 17-18 metara, lopta je na putu prema mreži udarila u Mioča, promijenila smjer i L. Hegedusa ostavila nemoćnim. U nastavku susreta domaćin je promijenio cijelu momčad, a Zekić samo vratara. Ušao je Ivušić umjesto Malenice, a Mađari su krenuli po izjednačenje. Bilo je nekih poluprilika, a Osijek je opet imao određenih problema na defenzivnom prekidu, a u 68. minuti pogodak je tijelom spriječio Škorić nakon dobrog voleja Urblika. Bijelo-plavi su u nekoliko navrata dobro izašli u visoki presing i domaćinu uzeli nekoliko lopti u opasnoj zoni, ali to nisu materijalizirali. Blizu drugom pogotku Osijek je bio u 71. i 73. minuti. U prvoj je situaciji Dugandžić zamalo zakasnio na dobar ubačaj Janže, a u drugoj je Ejupi pokupio jednu ničiju loptu na 30-ak metara od vrata, krenuo po sredini i dobro odapeo s 18 metara prema donjem lijevom kutu, ali dobar je na vratima domaćih bio Danilovics. U tom razdoblju već je i Zekić učinio sve svoje zamjene, a Mađari su do izjednačenja došli u 90. minuti preko Tamasa.

Osječka ekspedicija odradila je mini-pripreme u Mađarskoj te treninge nastavlja u svom Gradskom vrtu.