TREĆA HNL “ISTOK”

Cibalia se opet dobro pomučila
Objavljeno 12. ožujka, 2019.
Trećeligaši se tek zagrijavaju u drugom dijelu prvenstva, ali na vrhu stvari kao da postaju jasnije, jer nekadašnji hrvatski prvoligaš polako odmiče pratnji. Nogometaši Cibalije teško izborenom pobjedom nad Mladosti (3:2) povećali su prednost ispred drugoplasiranog Čepina na čak osam bodova, jer su igrači Igora Totha remizirali na svom travnjaku u utakmici bez golova protiv Zrinskog iz Jurjevca. Na začelju se nije mnogo toga promijenilo, i dalje je sedam klubova u razlici od svega šest bodova, pa ih bilo kakvo nenadano posrtanje dovodi u nezavidnu situaciju.

Vodeća Cibalia u jednoj je dobroj utakmici došla do bodova, ali vrlo teško, dovoljno je reći kako je za pun plijen pogodila tek u sudačkoj nadoknadi - u 93. minuti. Mladost je šokirala Vinkovce već u drugoj minuti kada je poklonjenu loptu od vratara Marijanovića pretvorila u pogodak. Domaćinima nije trebalo dugo da se oporave od tog škoka, izjednačili su "cibalijaši" samo dvije minute kasnije. No, mora se kazati kako je lider cijelu utakmicu igrao u grču, premda su od 38. minute imali igrača više. Na kraju ostaje dojam kako Vinkovčani itekako mogu biti zadovoljni, a ova utakmica može im poslužiti kao velika škola na putu odrastanja. Drugoplasirani Čepin nadao se uzimanju sva tri boda protiv Zrinskog, imao je terensku inicijativu i nekoliko vrlo dobrih prilika, ali na kraju je osvojio samo bod. Gosti su se s uspjehom branili i na kraju sačuvali mrežu netaknutom. U Đakovu je odigrana utakmica puna preokreta i neizvjesnosti do samog kraja. Dobro su počeli igrači Josipa Milardovića i pogotkom u 19. minuti poveli protiv Vihora. Međutim, gosti su u drugom poluvremenu u samo dvije minute preokrenuli i poveli. Prvo je Dinjar u 72. minuti bio precizan s 11 metara, a samo minutu kasnije pogodio je i Tomac za 1:2. Đakovčani su potom bacili sve karte u napad, cijela momčad krenula je prema naprijed ostavljajući veliki prostor gostima za kontre ali, srećom, Vihor to nije iskoristio. No napadačka igra isplatila se Đakovčanima koji su minutu prije kraja susreta izjednačili na 2:2 i osigurali bod. Izuzetno vrijedne bodove u ovom kolu osvojili su nogometaši Bedema u Bjelovaru, gdje su s minimalnih 1:0 svladali posljednju momčad trećeligaškog društva. Ovo je prva gostujuća pobjeda Ivankovčana koji su s tri nova boda napravili korak bliže sredini tablice. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 60. minuti, a zabio ga je Ivan Koledić. Osvajanje boda Čepina i Vihora nije iskoristila momčad Belišća koja je poražena u Pleternici protiv "davljenika" Slavije (2:1). Marsonia je na svojem stadionu pokraj Save ostvarila minimalnu pobjedu, premda su imali dosta prilika za uvjerljivije ispratiti gostojuću Slavoniju. Najuvjerljiviju pobjedu, i to od samo 2:0, u ovome kolu ostvarila je Sloga iz Nove Gradiške koja je svladala Vukovar 1991. A. Grgić
Tablica i rezultati
Rezultati 17. kola: Koprivnica - Oriolik 0:0, Marsonia - Slavonija 1:0, Đakovo-Croatia - Vihor 2:2, Bjelovar - Bedem 0:1, Čepin - Zrinski 0:0, Cibalia - Mladost 3:2, Sloga - Vukovar 1991 2:0, Slavija - Belišće 2:1.

STRIJELCI
11 pogodaka - Kerić (Cibalia), Dogan (Cibalia)

10 pogodaka - Pavlović (Vihor), Radovanović (Belišće), Sučić (Mladost)

9 pogodaka - Agatić (Čepin), Dos Santos (Zrinski)

8 pogodaka - Grgačević (Đakovo Croatia), Jurić (Oriolik), Ratković (Belišće)

7 pogodaka - Gudelj (Marsonia), Tominac (Bjelovar), Vuksanović (Bedem), Žuljević (Slavonija)

6 pogodaka - Borko (Bedem), F. Bungić (Sloga NG), Erić (Marsonia), Kuprešak (Bjelovar), Majstorić (Oriolik), Plum (Vukovar 1991), Vrkić (Koprivnica)

5 pogodaka - Babec (Vihor), Brajković (Vukovar 1991), Koledić (Bedem), Mijić (Oriolik)

4 pogotka - D. Bungić (Sloga NG), Beljo (Cibalia), Damjanović (Đakovo Croatia), Dinjar (Vihor), Jašarević (Oriolik), Kovačić (Koprivnica), Krstanović (Čepin), Kuburić (Čepin), Pleić (Mladost), Rajić (Bjelovar), Solić (Slavija), Tucaković (Koprivnica)