PRVA HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA

Posustale u nastavku u Pločama
Objavljeno 11. ožujka, 2019.
Rukometašice Osijeka prikazale su solidno izdanje protiv Dalmatinke, no iz Ploča su se ipak vratile praznih ruku. To pogotovo vrijedi u prvom poluvremenu, u kojemu su brzo preokrenule rezultat u svoju korist te u 15. minuti imale 8:5. Serijom 3-0 gošće su u 23. minuti imale i četiri razlike (13:9), no potom su primile četiri pogotka u nizu, da bi na odmor ipak otišle s golom viška (14:13). No u nastavku Osječanke nisu uspjele zadržati istu razinu. Serijom 5-1 Dalmatinka je u 45. minuti stigla do 21:17, što se pokazalo presudnom razlikom. Približile su se gošće na 24:22 (54.), no više od toga nisu uspjele, pa su bodovi ostali u Pločama. G.R.
Dalmatinka       7 (13)

Osijek       23 (14)

PLOČE – Dom sportova. Gledatelja: 200. Sudci: Dražen Anušić i Dubravko Vukovac (oba iz Splita).

DALMATINKA: Sršen, Cvijanović, Jarak 8, Vladimir 6 (2), Sušak, Zelić 4, Barbir 5, Marinović (2+0), M. Žderić 4 (2), Radoš, Oršulić, Krivić, I. Žderić, Nikolac, Klarić, Jelčić (6+2).

OSIJEK: Borac (8+0), Putnik, Daidžić, Hren 1, Lacković 7 (3), Jerčinović 7, Milić 3, Prskalo, Jeršek 1, Zagorščak 4, Špoljarić, Damjanović, Brkić (0+1).

SEDMERCI: Dalmatinka 5 (4), Osijek 5 (3); ISKLJUČENJA: Dalmatinka 2 minute (Klarić 2), Osijek 6 minuta (Hren 2, Jerčinović 2, Zagorščak 2)