HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

"Brokeri" opet loši u završnici
Objavljeno 16. prosinca, 2018.
Doživjeli su košarkaši s Drave i četvrti uzastopni poraz u HT Premijer ligi. U 10. kolu Vrijednosnice Osijek poražene su u Sinju. Završnica je ponovo bila kobna za igrače Vladimira Krstića, koji su propustili drugu prigodu zaredom za ostvarenje pozitivnog rezultata. U prethodnoj rundi "zaskočio" ih je Split nakon što je konstatntno bio u zaostatku, a sada je sličan scenarij viđen i u Sinju. "Brokeri" su odlično otvorili utakmicu, koju nisu odigrali u najjačem sastavu (bez Pavlovića i Vrkića). Tako je u 8. minuti bilo +10 za osječki sastav (17:27), a na odmoru je bilo 38:45. Treća četvrtina nije bila efikasna, gosti su imali problema u organizaciji i realizaciji. Nisu ni "alkari" briljirali, ali su u 26. minuti stigli do vodstva (49:48). Odmah potom zbog ozljede je igru napustio domaći centar Vučić, što je najbolje koristio Gospić, koji je s 28 poena bio najraspoženiji kod Osječana. Ostao je u završnici bez prave podrške, a s druge strane Alkar je tricama Markulina (pogodio pet od osam) čuvao vodstvo, zajedno s Amerikancem Brownom. Vrijednosnice su loše gađale i s linije slobodnih bacanja (19-32), da nisu, mogle su osvojiti vrijedne bodove. N.B.