PRVA HRL SJEVER

Osijek i Đakovo uvjerljivi domaćini
Objavljeno 20. studenog, 2018.
Rukometaši Osijeka uvjerljivo su na svom parketu svladali Metalac sa 26:19 te tako zadržali priključak s klubovima iz vrha. Osječani su, pogotovo u prvom poluvremenu, odigrali odlično u obrani te su već u prvih 30 minuta stekli osjetnu prednost. U 28. su minuti poveli sa šest pogodaka viška (13:7), a na odmor otišli s "plus pet". U nastavku je razlika dodatno rasla, najveća je bila devet golova viška u 51. minuti (24:15) te su Osječani bez ikakvih problema stigli do druge uzastopne, a ukupno šeste prvenstvene pobjede.
Đakovo je u derbiju začelja svladalo Vidovec sa 28:19 te tako upisalo drugu pobjedu. Gosti su bolje krenuli u susret te su u 10. minuti vodili 7:4, nakon čega je počeo povratak domaćina. Serijom 4-0 Đakovo je u 22. povelo 10:8 te je s dva pogotka viška i otišlo na odmor. U 37. minuti domaćin je odmaknuo na "plus četiri" (16:12) i već tada najavio kako će bodovi ostati u Đakovu. Odličnom obranom Đakovčani nisu pružili priliku gostima za povratak, u posljednjih 15-ak minuta primili su samo dva gola te na kraju upisali uvjerljivu pobjedu. Rukometaši Borova u Zagrebu su odigrali dobru utakmicu i pred kraj susreta imali bod u džepu, ali ga ipak nisu uspjeli sačuvati. Prije toga imali su prednost od tri pogotka (26:23), ali su od tada primili sedam pogodaka, a dali samo dva, pa je deveti ovosezonski poraz bio samo kruna loše završnice utakmice. Poraz je pretprpjela i Viro Virovitica koja je u derbiju kola kod kuće izgubila 31:28 od Bjelovara pa su Bjelovarčani uz zadržani status jedine neporažene momčadi preuzeli i prvo mjesto na tablici. G.R./A.G.
Osijek*26 (13)

Metalac*19 (8)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin).

OSIJEK: Kolar 1 (4+0), Kopić, Marković 4, Kuže 2, Jurić, Nedić 3 (1), Vuković 2 (1), Babić, Vešligaj (6+0), Barić, Radović 4, Stojnović 2, Pleše 4, Čičak 2, Mandarić i Zrno 2 (1).

METALAC: Sertić 2, Kaldi 1, Finek 6, Poljak (3+0), Pranjić, Jurman 1, Matoic 4(1), Svalina, Marunčić 2, Magdić 1, Gunjača 1, Baričević 1 i Henigman (9+2).

SEDMERCI: Osijek 6 (3), Metalac 2 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 12 minuta (Jurić 2+2, Marković 2, Babić 2, Radović 2, Mandarić 2), Metalac 10 minuta (Finek 2+2, Magdić 2+2, Pranjić 2).
Rezultati 10. kola: Maksimir Pastela - KTC 29:31, Medveščak Zg - Borovo 30:28, Osijek - Metalac 26:19, Đakovo - Vidovec 28:19, Viro Virovitica - Bjelovar 28:31, Prelog - Moslavina 28:28, Ivanić - PPD Zagreb 2 29:26.

U 11. kolu (24. studenoga) sastaju se PPD Zagreb 2 - Đakovo, Borovo - Ivanić, Metalac - Medveščak Zg, Moslavina - Osijek, KTC - Prelog, Bjelovar - Maksimir Pastela i Vidovec - Viro Virovitica.
Đakovo*28 (13)

Vidovec*19 (11)

ĐAKOVO - GNS dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

ĐAKOVO: Božičević 7, Perković, Šimić 3, Goluža 9 (2), Poplašen, Tot, Perlić 2, Klepo 3, Orlović, Ćurić 3, Kapetan 1, Jakšić.

VIDOVEC: Matučec, Zrinski, Miđek 1, Štefičar 1, Dobovičnik 2, Melnjak 3, Varšić, Vincek, Horenec 3, Težak 4 (2), Hirš 5, Hajsok.

SEDMERCI: Đakovo 3 (2), Vidovec 2 (2); ISKLJUČENJA: Đakovo 2 minute (Šimić 2), Vidovec 8 minuta (Vincek 2+2, Težak 2+2).
MEDVEŠČAK*30 (14)

BOROVO*28 (13)

ZAGREB – SD Trešnjevka. Gledatelja 50. Suci: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovec).

MEDVEŠČAK ZG: Rimac, Zelić 1, Franjko 2, Bošnjak, Halužan, Matić 3, Fritz, Žaja 4, Vusić, Goda, Janjić, Capan 5(2), Babić 10(5), Vlašić, Vukšić 2, Kožarić 3.

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija, Luketić, Vulić 2, Burazin 1, Radojević 2, Zatezalo 2, Šimatić 11(5), Vujčić, Parmačević 1, Naletilić 2, Lasić 4, Franić 2.

SEDMERCI: Medveščak Zg 7 (7), Borovo 5 (5); ISKLJUČENJA: Medveščak Zg 14 minuta (Matić 2, Žaja 2, Goda 2, Janjić 2, Capan 2, Babić 2, Kožarić 2), Borovo 8 minuta (Šamija 2+2, Šimatić, Naletilić).