STOLNOTENISKI TURNIR U VARAŽDINU

Marla Vidaković osvojila dvije medalje
Objavljeno 15. studenog, 2018.
Završeno je 48. međunarodno kadetsko i juniorsko prvenstvo Varaždina i 14. memorijalni turnir "Mirko Abramović", na kojem je sudjelovalo gotovo 500 stolnotenisačica i stolnotenisača iz Slovenije, BiH, Srbije, Italije, Mađarske i Hrvatske. S tog okupljanja, koji je bio masovan, ali i kvalitetan, stigle su dvije medalje na osječko Zeleno polje, a obje je donijela sjajna članica STK Olimpija Marla Vidaković. Prvoga dana turnira igrao se ekipni dio natjecanja, a potom su počeli pojedinačni obračuni.

Mlađa kadetkinja Marla u ekipnom dijelu nastupila je među kadetkinjama i zajedno sa stolnotenisačicama iz Vojvodine, Elizavetom Bobrovskajom i Emom Popović, osvojila broncu. U singlu je igrala u svojoj kategoriji, među mlađim kadetkinjama, i okitila se srebrom. Osječanka je bez izgubljenog seta prošla skupinu, potom je u šesnaestini finala ispustila set protiv Ane Fotak (3:1), ali je potom ubacila u brzinu više i bez izgubljenog seta pobijedila Adrianu Landripet, Miju Buić i Luciju Krnić te otišla u veliki finale. U meču za zlato Marla je izgubila od Riječanke Sene Smailji sa 3:1, no unatoč porazu u finalu može biti itekako zadovoljna nastupom na turniru. Marla je u Varaždinu nastavila sjajne rezultate, tijekom ove sezone nastupila je na četiri jaka turnira te osvojila jednu srebrnu i dvije zlatne medalje, čime se probila na treće mjesto ljestvice HSTS-a za mlađe kadetkinje. I. Li.