Sport
KARATE KUP GRADA OSIJEKA

Iz Gradskog vrta u Tešanj
otišao trofej Željka Šustera
Objavljeno 12. studenog, 2018.
Članovi Karate kluba Unija iz Tešnja bili najuspješniji sudionici Kupa Grada Osijeka. Od Slavonaca istaknuli se Brođani

Na dan velikog uspjeha hrvatskog karatea kada je Ivan Kvesić u Madridu postao svjetski prvak, Osječki karate savez u subotu je u dvorani Gradski vrt organizirao Kup grada Osijeka na kojemu se okupilo 462 natjecatelja iz 40 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Upravo je goste iz Srbije i BiH posebno pozdravio Zvonko Biondić, predsjednik Osječkog karate saveza, tijekom otvorenja na kojemu su uime Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije sve goste pozdravili Ante Vučemilović-Šimunović, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Osijeka, i Dubravko Ižaković, glavni tajnik Sportske zajednice Osječko-baranjske županije.


Na četiri tatamija na kojemu su se nadmetanja odvijala tijekom cijeloga dana u katama i borbama, najviše uspjeha imali su članovi Unije iz Tešnja. Osvojili su čak 15 zlata, 11 srebra i 19 bronci te im je kao najuspješnijem klub pripao trofej Željko Šuster, po istaknutom osječkom karate i sportskom djelatniku. Sveukupno drugo mjesto osvojio je KK Čakovec (9,4,3), a na trećem mjestu, kao najuspješniji slavonski klub, bio je KK Slavonski Brod (6,7,6). Treba spomenuti kako su sudjelovali svi aktivni osječki karate-klubovi, a posebno zapaženi bili su članovi KK-a Esseker, Hrvatskog Sokola i Karate akademije Osijek.

Borbe

Službeni rezultati - borbe: U-10 (učenici) - 26 kg: 1. Mato Đukić (Esseker), 3. Marko Šteler (Beli Manastir 98); -30 kg: 1. Franjo Janjić (Hrvatski dragovoljac), 2. Filip Periša (Vinkovci), 3. Mislav Spajić (Virovitica), 3. Nikola Birač (Slavonski Brod); -34 kg: 1. Mislav Iličić (Vinkovci), 2. Luka Lovković (Esseker), 3. Filip Periša (Vinkovci); -38 kg: 1. Bartol Klanac (Karate akademija Osijek), 2. Luka Škripić (Karate akademija Osijek), 3. Damir Čulubrk (SKK Iktus); U-10 (učenice). 1. Paula Panić (Ipon Zagreb), 2. Petra Dogan (Max); - 32 kg: 1. Eva Požega (Max); + 36 kg: 1. Ružica Vukić (Max); U-12 (mlađi učenici): 1. Franko Janjić (Hrvatski dragovoljac), 2. Matej Naletić (Max), 3. Luka Marković (Shotokan Darda); - 34 kg: 1. Borna Kujundžić (Slavonski Brod); - 38 kg: 1. Tarik Salkić (Regeneracija); 2. Luka Požega (Max), 3. Filip Geljić (Vinkovci); - 42 kg: 1. Bartol Kadić (Lotos), 3. Jakob Đebro (Virovitica); - 46 kg: 1. Lazar Purić (Borac Čačak), 2. Marko Tomljenović (Slavonski Brod), 3. Kristijan Vukadinović (Slavonski Brod); +46 kg: 1. Sven Strahija (Globus), 3. Adrian Buinac (Ictus); U-12 (učenice): - 32 kg: 1. Aida Trstenjak (Globus), 3. Melisa Čornak (KK Shotokan Darda); -36 kg: 1. Laura Sirahija (Globus), 2. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol); - 40 kg: 1. Dora Has (Slavonski Brod), 2. Emanuela Kockarević (Max), 3. Lucija Martinović (Vinkovci); - 44 kg: 1. Emanuela Kockarević (Max), 2. Marija Panjković (Nexe); +44 kg: 1. Ana Terihaj, 2. Karla Karačić (Karate akademija Osijek), 3. Veronika Čengić (Slavonski Brod), 3. Tena Ferčec (Nexe); U-14 (mlađi kadeti): - 36 kg: 1. Tarik Salkic (Regeneracija); - 41 kg: 1. Bartol Kadić (Lotus); - 45 kg: 1. Josip Slaviček (Vinkovci), 2. Mihael Veselčić (Vinkovci), 3. Feliks Vičić (Slavonski Brod), 3. Ivan Stranjak (Karate akademija Osijek); - 48 kg: 1. Dino Imširović (Tempo), 3. Matej Potkovac (Karate akademija Osijek); - 52 kg: 1. Lovro Farkaš (Globus), 3. Leon Udarović (Vinkovci), 3. Matej Tisucki (KK Max); - 57 kg: 1. Petar Gudelj (Esseker), 2. Leon Udarović (Vinkovci); + 57 kg: 1. Nikola Gondi (Virovitica); U-14 (kadetkinje): - 40 kg: 1. Ana Lujić (Slavonski Brod); - 45 kg: 1. Ema Marčec (Globus), 3. Karla Karačić (Karate akademija Osijek), 3. Lucija Lang (Shotokan Darda); - 50 kg: 1. Lana Kockarević (Max), 3. Melani Čornok (Shotokan Darda); - 55 kg: 1. Larisa Zenunović (Selken), 2. Zvjezdana Saveljić (Nexe), 3. Tara Nicole Bonačić (Virovitica); + 55 kg: 1. Elena Hoxhaj (KK 10. DAN), 3. Nika Vukomanović (Nexe); U-16 (kadeti): - 52 kg: 1. Mihajlo Marković (Borac Čačak), 2. Ćujo Luka (Ictus), 3. Casper Unferderber (Nexe); - 57 kg: 1. Mirza Salković (Sloboda Tuzla), 2. Mihael Štefović (Virovitica), 3. Kristijan Nedeljković (Kuna); - 63 kg: 1. Josip Slukić (Globus), 1. Leon Kljajić (Ictus); - 70 kg: 1. Vukašin Vuković (Ravangrad), 2. Filip Šarić (Ictus), 3. Lovro Tisucki (Max), 3. Benjamin Ljubas (Max); + 70 kg: 1. Luka Birač (Slavonski Brod), 3. Lovro Tisucki (Max); U-16 (kadetkinje) - 50 kg: 1. Ema Marčec (Globus); - 54 kg: 1. Mina Trikoš (Borac Čačak), 2. Asja Štaimajer (Vukovar 91), 3. Maja Kozlinger (Virovitica); + 54 kg: 1. Ana Filipović (Globus), 3. Ema Pendić (Vukovar 91); U-18 (juniori): -55 kg: 1. Benjamin Josip Szabo (KK Skrivski Termal); - 61 kg: 1. Petar Vasović (Borac Čačak), 2. Borna Lang (Shotokan Darda), 3. Leon Kljaić (Ictus); - 68 kg: 1. Sadin Mulahalilović (Tempo), 2. Patrik Lukačević (Virovitica), 3. Patrik Ifko (Karate akademija Osijek), 3. Borna Gudelj (Esseker); - 76 kg: 1. Luka Birač (Slavonski Brod), 2. Borna Gudelj (Esseker), 3. Domagoj Puđa (Vukovar 91); +76 kg: 1. Mihailo Arsović (Borac Čačak), 2. Karlo Alerić (Vukovar 91); U-18 (juniorke): 1. Sara Novak (Globus); + 59 kg: 1. Tamara Živković (Borac Čačak)

KATE


Službeni rezultati: U-8 (cicibani): 1. Rejhan Bašić (Unija Tešanj), 2. Marko Šteler (Beli Manastir 98), 3. Gabrijel Nemet (Karate akademija Osijek); U-8 - KB: 1. Rejhan Bašić (Unija Tešanj), 3. Gabrijel Nemet (Karate akademija Osijek); U-8 K: 1. Ejub Kavazović (Unija, Tešanj); U-8 (cicibanke) - KC: 1. Ena Karadžehenemović (Unija Tešanj), 3. Iva Kockarević (Max); U-8-K: 1. Ema Aišić (Hrvatski Sokol); U-10-KC 1. Adnan Hasić (Tempo), 2. Dani Avdagić (Slavonski Brod), 3. Dominik Briševac (Ictus); U-10-KB: 1. Hidajet Jašić (Unija Tešanj), 3. Frano Lovrić (Nova Gradiška); U-10-K: 1. Ejub Kavazović (Unija Tešanj); U-10 - KC: 1. Ajla Omeragić (Unija Tešanj), 2. Katja Štaimajer (Vukovar 91), 3. Lana Krilj (Nova Gradiška); U-10 - KB: 1. Lara Gudelj (Esseker), 2. Dora Andrić (Esseker), 3. Petra Dogan (Max); U-10 K: 1. Ema Aišić (Hrvatski Sokol), 2. Lara Gudelj (Esseker), 3. Magdalena Leskur (KK Osijek); U-12 (učenici) - KC: 1. Leo Poturica (Nova Gradiška), 2. Frano Lovrić (Nova Gradiška), 3. Roko Samac (Nova Gradiška), 3. Natko Makovičić (Nova Gradiška); U-12-KB: 1. Ensar Bašić (KK Unija Tešanj) U12-K: 1. Tarik Salkić (Regeneracija), 3. Fran Seligman (Hrvatski Sokol), 3. Ivano Bajrak (Vukovar 91); U-12: 1. Ajla Omeragić (Unija Tešanj), 2. Helena Gašić (Slavonski Brod), 3. Elena Marunček (Ictus), 3. Lana Poturica (Nova Gradiška); U-12-KB: 1. Karla Jurić (Slavonski Brod), 3. Marta Jakobfi (Beli Manastir 98); U.12-K: 1. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol), 2. Rita Mustapić (Slavonski Brod), 3. Laura Erak (Virovitica); U-14 (mlađi kadeti) -KC: 1. Nikola Drljača (Ravangrad), 2. Natko Makovičić (Nova Gradiška), 3. Robert Vukojević (Ictus); U-14 - KB: 1. Rijad Rošić (Unija Tešanj); U-14-K: 1. Tarik Salkić (Regeneracija), 2. Fran Seligman (Hrvatski Sokol); U-14-KC (ml. kadetkinje): 1. Tamara Vučković (Ravangrad), 2. Lata Poturica (Nova Gradiška), 3. Nika Festetics De Tolna (Hrvatski Sokol), 3. Elena Marunček (Ictus); U-14-KB: 1. Isidora Mamlić (Bijelo Brdo), 2. Karla Molnar (Vukovar 91), 3. Gloria Križaj (Beli Manastir 98), 3. Dorotea Lemund (Beli Manastir 98); U-14-K: 1. Emina Tanović (KBS Selken), 3. Katia Šegavčić (Hrvatski Sokol); U-16 kadeti - K: 1. Uroš Stojanović (Beogradski karate savez), 3. Patrik Kokić (Esseker); U-16 (kadetkinje): 1. Mirna Mešić (Beogradski karate savez), 2. Matea Ećimović (Slavonski Brod); U-18 (juniori): 1. Uroš Subota (Beogradski karate savez), 2. Matija Relić (Virovitica), 3. Dino Adamović (Esseker), 3. Mihael Ećimović (Slavonski Brod); U-18 (juniorke): 1. Marija Radović (Beogradski karate savez), 2. Klara Cindrić (Esseker), 3. Barbara Kokić (Esseker); seniori: 1. Uroš Subota (Beogradski karate savez), 2. Mihael Ećimović (KK Slavonski Brod), 3. Pavor Macura (KK Vukovar 91); seniorke: 1. Sara Malčec (KK Virovitica); veterani: 1. Igor Ljubanski (Polet), 2. Marko Tunjić (Vukovar 91); veterani V50: 1. Igor Ljubanski (KK Polet); natjecatelji s invaliditetom: Wm-K: 1. Aleksandar Bajić (HVIDRA Osijek), 2. Nemanja Kojčić (Bijelo Brdo): MHm-K: 1. Goran Đukić (HVIDRA Osijek); KATE ekipno (mlađe učenice): 1. Unija Tešanj, 3. KK Osijek, 3. Nova Gradiška; mlađe učenice: 1. Karate akademija Osijek, 2. Esseker; učenice: 1. Unija Tešanj, 2. Slavonski Brod, 3. Esseker i Karate akademija Osijek; mlađi kadeti: 1. Unija Tešanj; mlađe kadetkinje: 1. S. Krivski-Termal, 2. Slavonski Brod; kadeti i juniori: 1. Esseker; kadetkinje i juniorke: 1. Esseker, 2. Vukovar ‘91.

Krešimir Lacković
Možda ste propustili...
Najčitanije iz rubrike
DanasTjedan danaMjesec dana
1

OSIJEK NIJE POBIJEDIO "CRNE" OKRUGLIH 20 GODINA

Donedavno nezamislivo, a sada realno, Topčagić ispred Miereza

2

IVUŠIĆ MUKU MUČI KAKO RAZBITI HEMATOM

Nadam se da se uskoro vraćam i u reprezentaciju

3

SJEĆANJE NA SUSRET S HRVATSKIM DRAGOVOLJCEM IZ 2014. GODINE

Večer u kojoj je Đozla spasio Osijek