HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Serija "brokera" stala na zadarskom parketu
Objavljeno 5. studenog, 2018.
Pobjednička serija košarkaša s Drave zaustavljena je u Zadru, gdje je jučer odigrana posljednja utakmica 5. kola HT Premijer lige. Osječani su u Dalmaciju stigli s pet pobjeda u nizu, od kojih su tri ostvarene u domaćem prvenstvu. S druge strane, čekao je sastav koji je dan ranije imao obvezu u sklopu ABA lige (pobjeda u Novom Mestu), stoga su "brokeri" vjerovatno računali na umor suparnika, koji na parketu ipak nije došao do izražaja. Zadrani su bez većih problema potvrdili ulogu favorita, a Osječanima ostaje žal što nisu pronašli način kako utakmicu učiniti zanimljivijom i neizvjesnijom. Imali su gosti dorih razdobolja u svojoj igri, od 4. minute su preuzeli i vodstvo, a egal su držali sve do 13. minute. Zadar je rezultat u svoju korist okrenuo serijom 9:0, a u drugoj dionici gosti su rano ušli u bonus, pa su tako igrači Ante Nazora uglavnom zabijali s linije slobodnih bacanja, u prvom dijelu izveli su ih 20. Zadrani su na odmoru imali deset poena prednosti (46:36), a u drugom poluvremenu su se gosti uspjeli u par navrata spustiti ispod dovoznamenkastog zaostatka. Bili su to ipak samo kratki nagovještaji da bi se stanje na parketu moglo malo i zakompcirati, jer kada god su se mogli dodatno približiti, igrači Vladimira Krstić činili su pogreške. Posljednja takva prigoda ukazala se početkom posljednje dionice, kod rezultata 61:53, pavlović je pokušao brzom tricom smanjiti zaostatak, koji je do kraja utakmice samo rastao, pa je konačan rezultat i najveća razlika u korist Zadrana.
Ostali rezultati 5. kola: Cedevita - Zabok 80:77, Adria Oil Škrljevo - Hermes Analitica 79:84, Bosco - Split 77:79, Gorica - Cibona 83:76 i Šibenik - Alkar 88:79. N. Benčina
ZADAR                     90
VRIJ.OSIJEK            69

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 500. Suci: Herceg, Jurčević i Bajramović.
ZADAR: Grant, Bašić 1 (1-2), Marić 5 (3-4), Magarity 13 (2-3), Krajina 13 (1-1), Vuković 5, Brzoja 21 (6-7), Špralja, Tomas 7 (1-2), Little 7 (2-2), Božić 15 (5-6), Planinić 3.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Pavlović 15 (2-6), Ihring 11, Mandić, Boras, Mustapić 12 (3-4), Perić 2, Abu 15 (1-3) Šango 9 (2-2), Darling, Vrkić 5 (1-1).
REZULTAT PO ČETRTINAMA: 23:19, 23:17, 15.15, 29:18