LIGA NACIJA

Francuzi uz sudačku pomoć
Objavljeno 17. listopada, 2018.
Završen je listopadski ciklus u Ligi nacija, a nakon utorka poznate su još dvije reprezentacije koje su izborile jaču ligu u sljedećem izdanju ovog natjecanja. U najjačoj, Ligi A derbi se igrao na Stade de Franceu, gdje je Francuska dočekala Njemačku te preokretom u drugom poluvremenu slavila s 2:1. Nijemci su poveli pogotkom Kroosa u 14. minuti iz kaznenog udarca, no u nastavku nisu sačuvali vodstvo koje bi im donijelo prvu pobjedu u skupini 1 i produžetak nade u plasman na završni turnir. Najprije je u 62. minuti Griezmann izjednačio udarcem glavom, a potom u 80. minuti, nakon sumnjivog kaznenog udarca pogodio i za potpuni preokret. Time je aktualni svjetski prvak učvrstio prvo mjesto sa sedam bodova te mu je u posljednjem nastupu protiv Nizozemske dovoljan samo bod za finalni turnir. "Elfu" je ovo već drugi poraz te je ostao na jednom bodu i nalazi se pred ispadanjem iz Lige A. Da bi to izbjegli, Nijemci prvo moraju dočekati pomoć "tricolora", a potom moraju u posljednjem susretu svladati Nizozemce. Ako "oranje" uzme bod s Francuskom, "elfu" će za izbjegavanje posljednjeg mjesta trebati pobjeda od najmanje tri, a vjerojatno čak i četiri razlike. U Ligi B Ukrajina je golom Malinovskija (43) svladala Češku s 1:0 i tako osigurala prvo mjesto skupine 1, a time i ulazak u najjaču ligu. U skupini 4 Wales je pogotkom Wilsona (58) u gostima svladao Republiku Irsku s 1:0. U Ligi C Norveška je pobijedila Bugarsku s 1:0 te se izjednačila s njom na vrhu skupine 3 s devet bodova, dok su Slovenija i Cipar remizirali 1:1 u utakmici s tri isključenja, gdje je domaćin završio s deset, a Ciprani s devet igrača.
U Ligi D Gruzija je u skupini 1 u gostima dobila Latviju s 3:0 te tako osigurala promociju u Ligu C, dok je Kazahstan svladao Andoru 4:0. U skupini 4 Armenija je porazila Makedoniju 4:0, a Gibraltar s 2:1 Lihtenštajn. U toj skupini vode Makedonci s 9 bodova, slijede Armenija i Gibraltar sa 6, a Lihtenštajn ima 3. G.R.