BJELOVAR:

Vinkovčani iskoristili slavljeničko raspoloženje domaćina
Objavljeno 14. listopada, 2018.
Nakon Zrinskog iz Jurjevca bodove iz Bjelovara odnijeli su i nogometaši Cibalije. Domaćin je očito još u slavljeničkom raspoloženju nakon gostovanja reprezentacije Hrvatske, ali nisu uspjeli protiv Cibalije osvojiti ni bod, premda su dobro krenuli u utakmicu. Već u 9. minuti napadač Pejo Kuprešak doveo je Bjelovar u vodstvo. Nakon toga pogotka imali su Bjelovarčani još prilika za povećanje vodstva, ali nisu uspjeli poentirati za drugi pogodak. Kako je vrijeme odmicalo gosti iz Vinkovaca su se sve bolje snalazili i polako preuzimali kontrolu. Nakon bojažljivog ulaska u utakmicu, sredinom poluvremena pribrali su se i počeli prijetiti domaćinu. U 39. minuti Zvonimir Filipović tako je bolju igru okrunio izjednačenjem kojim je nagovijestio kako bi moglo doći i do preokreta. Takav rasplet počeo se ostvarivati pred kraj poluvremena kada je najbolji napadač Cibalije Dominik Dogan osmi put ove sezone postigao pogodak. U drugom poluvremenu Cibalia je dobro kontrolirala igru i uz to stigla ugroziti pobjednika vrata. Jednom su još i pogodili cilj, Andrej Kerić postigao je svoj sedmi ovosezonski pogodak. A. Grgić
BJELOVAR*1*(1)

CIBALIA*3*(2)

BJELOVAR – Gradski stadion Bjelovar. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vukušić (Osijek). Strijelci: 1:0 Kuprešak (9), 1:1 Filipović (32), 1:2 Dogan (39), 1:3 Kerić (61). Žuti kartoni: Jedvaj (Bjelovar), Kerić, Tadić (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

BJELOVAR: Lebović (od 46. Beljan), Jedvaj, Muniz, Rajić, Ostrman (od 46. Pranjić), Kuprešak, Šantalab, Trupac, Atlija, Tominac. Mamić (od 53. Bošnjak).

CIBALIA: Marijanović, Kiš, Filipović, Kerić (od 83. Bajić), Karaula, Pavičić, Tadić, Dogan (od 76. Vitaić), Beljo (od 72. Šest), Tustonjić, Stojanović.