PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Uvjerljiva domaća premijera „brokera“
Objavljeno 13. listopada, 2018.
Domaća premijera bila je uspješna za košarkaše s Drave. Vrijednosnice Osijek uvjerljivo su svladale Škrljevo (nisu bili komlketni), koje nije bilo ni blizu izdanja s prethodna dva gostovanja u Gradskom vrtu, kada su se upisale pobjede. Rezultat je sada bio debelo na strani domaćina, koji je svih 40 minuta imao potpunu kontrolu stanja na parketu. Da će biti raspoloženi, brokeri su pokazali već u prvoj četvrtini, u kojoj su zabili i 30 poena. A deset je ubacio Pavlović. Već krajem prve dionice, Osječani su imali dvoznamenkastu prednost (30:18), a veći dio druge dionice gosti su pokušali uhvatiti priključak. Američki dvojac je vukao do smanjenja, u 16. minuti bilo je 41:38, ali nakon toga je sve ponovo otišlo na osječki mlin. Serijom od 13:0 otklonjena je prijetnja. Krstićevi su igrači i u nastavku bili razigrani, te su u 29. minuti imali najvećih +27 (81:54). Domaćin se malo opustio početkom posljednje četvrtine, ali bez posljedica, jer razlika je ipak bila nedostižna. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ADRIA OIL ŠKRLJEVO  97:79

Po četvrtinama: 30:21, 24:19, 29:18, 14:21

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 200. Suci: Dožai, Jovović, Galić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Pavlović 15 (2-4), Ihring 9 (3-4), Maskaljević, Boras, Mustapić 16 (5-8), Perić 8 (2-3), Abu 17 (1-3), Šango 12, Darling 5 (1-2), Turalija 6, Vrkić 9 (3-3).
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 4 (2-2), Yacoubou 17 (4-4), Spence 20 (6-8), Štemberger 12 (5-6), Ušić 8 (2-4), Kolić 2, Krajina, Kučan 11 (2-2), Cvitković, Krstanović 5 (2-4).