PRVA HRL SJEVER, 4. KOLO

Đakovu prvi bodovi
Objavljeno 10. listopada, 2018.
Rukometaši Đakova u 4. su kolu Prve HRL Sjever upisali prve bodove svladavši na svom parketu Moslavinu s 28:20. Samo su u početnim minutama gosti imali minimalno vodstvo u dva navrata, a sve ostalo vrijeme prednost je bila na strani Đakovčana, koji su u 17. minuti prvi put otišli na "plus tri" (8:5). Serijom 3-0 domaćin je na odmor otišao s vodstvom 14:9, a bolje je otvorio i nastavak, s nova tri uzastopna pogotka, pa je dvoboj već tada praktički bio odlučen. U 55. Đakovo je vodilo i s najvećih deset pogodaka viška (26:16) te na kraju uvjerljivo upisalo prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone.
Drugi gostujući poraz zabilježio je Osijek, koji je izgubio kod Preloga 30:27. Domaćin je bolje krenuo, imao 7:4 u 9. minuti, no Osječani su se polako vraćali te u posljednjih desetak minuta bili momčad koja je dolazila u minimalno vodstvo. Sredinom drugog poluvremena Osijek je prvi put poveo s dva gola razlike (19:17), ali prednost nije sačuvao. Ušlo se u izjednačeni ritam, sve do 52. minute (25:25), nakon čega je sve otišlo na stranu Preložana. Nanizali su tri pogotka, ostavili Osječane šest minuta bez gola te tako stigli do druge prvenstvene pobjede. Do trećeg slavlja, pak, stigla je Viro Virovitica, koja je kod kuće lakoćom nadvisila Ivanić s 12 razlike (30:18). Nakon četvrtog kola na samom začelju tablice nalaze se rukometaši Borova. Novak u konkurenciji gostovao je u Bjelovaru, gdje su od bivšeg premijerligaša doživjeli uvjerljiv poraz. Bjelovarci su slavili 28:21 te su trenutno među tri vodeće momčadi sa po šest bodova. G.R.
Rezultati 4. kola: Maksimir Pastela - Medveščak Zg 30:24, Bjelovar - Borovo 28:21, Đakovo - Moslavina 28:20, Vidovec - PPD Zagreb 2 35:30, Viro Virovitica - Ivanić 30:18, Prelog - Osijek 30:27, KTC - Metalac (odgođeno do 12. prosinca).

Osijek*27 (13)

PRELOG - Školska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica).

PRELOG: D. Bogović 7 (2), P. Bogović 2, Krajner 9 (2), T. Novak, Škvorc, D. Novak, Požgaj 1, Mikec, Lončarić, Koprek 4, Matijević, Sermek, Zadravec, Belić 7, Koprivec.

OSIJEK: Kolar, Marković 2, Kuže 6 (4), Jurić 1, Nedić 2 (1), Ninaj, Vuković, Babić 1, Barić 2, Radović 3, Stojnović, Zrno 1, Čičak 4, Vešligaj, Pleše 5, Kopić.

SEDMERCI: Prelog 7 (4), Osijek 6 (5); ISKLJUČENJA: Prelog 6 minuta (Krajner 2, Požgaj 2, Zadravec 2), Osijek 2 minute (Babić 2).
Đakovo*28 (14)

Moslavina*20 (9)

ĐAKOVO - GNS Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 3, Stipić, Kapetan, Ćurić 3, Šimić 2, Bradarić 1, Goluža 10 (3), Poplašen 1 (1), Tot, Perlić 4, Klepo 4, Orlović, Perković, Kostić, Jakšić.

MOSLAVINA: Frdelja, Kligl 2, Masnec 1, Pleša 2, Sertić 5 (1), Lukes, Dragivojević, Mrkalj, Kovač 3, Buhiniček, Čizmar 1, Slukan 6 (2), Crnojević, Lončarić, Mamula, Kristić.

SEDMERCI: Đakovo 4 (4), Moslavina 5 (3); ISKLJUČENJA: Đakovo 6 minuta (Šimić 2, Bradarić 2, Perlić 2), Prelog 4 minute (Sertić 2, Slukan 2)