USPJEŠNE KVALIFIKACIJE

Ana Šimić sa 190 cm ušla u finale skoka u vis
Objavljeno 8. kolovoza, 2018.
Nakon Stipe Žunića u bacanju kugle plasman u finale Europskog prvenstva u Berlinu od hrvatskih atletičarki i atletičara ostvarila je i Ana Šimić. Zagrepčanki je u kvalifikacijama skoka u vis za mjesto među skakačicama u vis koje će se boriti za odličja na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu bilo dovoljno preskočiti 190 centimetara. Osvajačica europske bronce 2014. godine u Zürichu, svoj je kvalifikacijski nastup odradila sa samo jednim rušenjem, u prvom pokušaju upravo na visini 190 centimetara koju je potom svladala za plasman u finale. Prethodno je iz prvog pokušaja preskakala 181 i 186 centimetara. Inače, kvalifikacijska norma je bila postavljena na 192 centimetara, ali kako je samo 11 atletičarki preskočilo 190 cm, tako su kvalifikacije prekinute na toj visini. Uz one koje su svladale tu visinu, u finale su se probile još tri skakačice koje su iz prvog pokušaja preskočile 186 centimetara. Finalno nadmetanje skakačica u vis na rasporedu je u petak, s početkom u 19.22 sati. Podsjetimo, Anin osobni rekord je 199 centimetara kojeg je ostvarila upravo na Europskom prvenstvu u Zürichu kada je osvojila brončano odličje.
Jučer je u kvalifikacijama Europskog atletskog prvenstva u Berlinu na 100 metara prepone trčala Ivana Lončarek. Nije se uspjela plasirati u polufinale. U kvalifikacijama, koje su se trčale u prijepodnevnim satima imala je ukupno 13. vrijeme (13.23). Najbrža u kvalifikacijama bila je Solene Ndama iz Francuske s vremenom 12,88. Premda je bila među 16 najbržih u kvalifikacijama Lončarek se nije uspjela plasirati u polufinale jer je nekolicina atletičarki na temelju rezultata iz ove godine osigurala izravni nastup u polufinau. Među njima je i Andrea Ivančević koja je plasman u polufinale osigurala svojim najboljim rezultatom ove sezone 12,93 kojeg je istrčala na prvenstvu Balkana u Staroj Zagori. K.L.