KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA

Mladi Hrvati pobijedili Francuze
Objavljeno 16. srpnja, 2018.
Mlada hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo do 20 godina koje se igra u Njemačkoj. U prvom nastupu Hrvati su svladali vršnjake Francuske sa 68:58 i na taj način EURO započeli prema željama. Nakon izjednačenog prvog poluvremena Hrvatska je odigrala jako dobru treću četvrtinu, koju je dobila s 17:6 i uoči posljednjih deset minuta imala je vodstvo od 52:38. No, naša je momčad u prvoj polovini posljednje četvrtine ubacila samo tri poena i prosula prednost, pa je Francuska došla na zostatak od 55:52. Francuzi su prijetili, no u zadnjim minutama hrvatski košarkaši igrali su dobro i na kraju slavili s plus deset. Hrvatska će u skupini još igrati s Ukrajinom i Španjolskom. I. Li.