U NEDJELJU START

"Zečice" doznale suparnice u skupini
Objavljeno 23. lipnja, 2018.

Za nogometašice Osijeka sutra (nedjelja) završit će ljetni odmor, jer su im treneri Dejan Berger i Branko Perković zakazali početak priprema za sljedeće prvenstvo u kojem će braniti titulu prvakinja Hrvatske, zbog čijeg su prethodnog osvajanja ponovno sudionice Lige europskih prvakinja čije će borbe u kvalfikacijskim skupinama biti od 7. do 13. kolovoza, tako da su rane pripreme primarno koncipirane zbog toga međunarodnog natjecanja. Popularne "zečice" ponovno će u osječkom Gradskom vrtu ugostiti jednu skupinu, a tko će gostovati u slavonskoj metropoli saznalo se jučer, kada je bio objavljen ždrijeb skupina kvalifikacija za Ligu prvaka. Aktualne prvakinje Hrvatske za protivnice su dobile najbolju ekipu Norveške Abaldsnes IL, prvaka Portugala Sporting i makedonski Dragon 2014. Taj će ždrijeb neposredno sutra prokomentirati u 17 sati, kada je zakazana prozivka i početak priprema na igralištu "Mačkamama".

Mlađe klupske kolegice istodobno nisu imale odmor jer su sudjelovale na međunarodnom turniru u Čakovcu, gdje su starije pionirke bile prve, a mlađe su osvojile drugo mjesto u svojoj konkurenciji. Potonje (U-13) su, pod vodstvom trenera Zvonimira Kolaka i Nade Deže, prekjučer gostovale u Subotici i vršnjakinje Spartaka pobijedile rezultatom 2:1, pri čemu je oba pogotka za Osječanke postigla Barbara Živković.D.L.