OSIJEK - DONJI GRAD

Osijek II potvrdio Drugu ligu
Objavljeno 18. svibnja, 2018.

Zaslužena pobjeda Osječana u potpuno jednosmjernoj utakmici, nakon koje su domaćini i teorijski potvrdili budući drugoligaški status. Otpočetka su domaći preuzeli inicijativu i pri prvoj ozbiljnijoj prijetnji došli u prednost. U 20. mknuti u šesnaestercu Požežana Pilj je bio srušen, a dosuđeni kazneni udarac Lončar je pretvorio u pogodak pogodivši lijevi donji kut - 1:0. Pet minuta poslije Alves je slijeva pronašao u gostujućem šesnaestercu Llanosa, koji se oslobodio jednog plavog i svladao Rezu - 2:0. Llanos je bio začetnik i akcije u 28. minuti zdesna prizemno centriravši na drugu vratnicu, gdje je uklizao Šimičić i ubacio loptu u mrežu - 3:0.

Isti je domaći napadač (Šimičić) u 63. minuti izborio slobodan udarac na 17 metara, koji je Pilj preko zida pretvorio u novi pogodak pogodivši lijevi gornji kut - 4:0. Od 72. minute Osječani su ostali s desetoricom jer se tada ozlijedio Filipović, a kako su već bile načinjene tri izmjene, nije bilo moguće ubaciti novog igrača. To se nije osjetilo na terenu, a domaći su zaokružili vrlo dobru partiju u 79. minuti, kada je Pongračić zdesna izveo slobodan udarac, a Šalinović pred vratima najviše skočio i glavom pogodio mrežu za konačnih - 5:0. D.Lekšan

OSIJEK II 5 (3)
SLAVONIJA 0

OSIJEK - Igralište NK Olimpija. Vrijeme: poluoblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 50. Sudac: Lučano Blašković (Koprivnica) 6. Strijelci: 1:0 Lončar (20.-11m), 2:0 Llanos (25), 3:0 Šimičić (28), 4:0 Pilj (63), 5:0 Šalinović (79). Žuti kartoni: Šimičić (Osijek II), Nikolaš i Božić (Slavonija). Crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK II: Kukić -, Hudećek 6,5, Šalinović 7, Žaper 7, Pilj 7,5 (od 65. Filipović -), Šimičić 7,5, Alves 7 (od 46. Jakšić 6), Llanos 7,5, Lončar 7, Juranović 6 (od 65. Pongračić 6,5), Ćosić 6,5

SLAVONIJA: Rezo 5, Nikolaš 5,5 Neruda 5 (od 58. Puntarić 5), Plešić 5,5, Majstorović 6, Marčetić 5,5, Karačić 5 (od 65. Gurdon 5), Včelik 5 (od 46. Grbeš 5), Sokić 5,5, Božić 5, I. Smojvir 5

IGRAČ UTAKMICE: RAFAEL LLANOS (OSIJEK II)