KARATE TURNIR U IVANIĆ-GRADU

Seligmanu zlato i srebro, tri bronce za “akademičare”
Objavljeno 15. veljače, 2018.

U Ivanić-Gradu održan je međunarodni karate turnir Kup Mladosti, na kojem je nastupilo čak 588 natjecatelja iz 61 kluba iz četiri države. Svoje predstavnike imala su i dva osječka karate kluba, Karate Akademija Osijek i Hrvatski Sokol. “Akademičari” su osvojili tri medalje. Dora Potkovac u katama za mlađe učenice osvojila je treće mjesto. Bronce u borbama osvojili su Bartol Klanac, među mlađim učenicima do 34 kg, i Mihael Mikolin, u istoj dobnoj skupini + 34 kg. Na korak do medalje ostali su Ivan Stranjak i Matej Potkovac.

Od “sokolova” u katama u dvije dobne skupine nastupio je Fran Seligman. U kategoriji mlađih učenika Fran je osvojio prvo mjesto, a među učenicima “navijačkom odlukom” sudaca izgubio je finale te mu je pripalo srebrno odličje. K.L.