HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

“Brokeri” u ozbiljnoj krizi
Objavljeno 8. prosinca, 2017.

Košarkaši Šibenika i nakon 9. kola, uz Cedevitu, jedina su neporažena momčad HT Premijer lige.

Nova, osma žrtva, bili su im košarkaši s Drave koji su upisali četvrti poraz u nizu. Vrijednosnice Osijek očito su u krizi, vidjelo se to i na Baldekinu, gdje domaćin nije odigrao ništa posebno da bi uzeo nove bodove. Gosti su se malo tražili u uvodnome dijelu pa je Šibenik otišao na 12:3. No nije dugo trebalo da se uhvati priključak, Osječani su se uspjeli potpuno približiti na otvaranju druge četvrtine, šest Vrkićevih poena bilo je dostatno za 19:18, a mogla se napadačka suša domaćina (više od pet minuta bez ubačaja), možda i bolje iskoristiti. Taman kada se činilo da će momčad Vladimira Krstića držati korak, tri minute prije odlaska na odmor ponovno je stiglo “vrijeme darivanja“. Pogreške i brzopletost domaćin znao je iskoristiti, a sve je kulminiralo u posljednjoj sekundi, kada je nakon jedne izgubljene lopte Šarca, sirenu preduhitrio Bašić ubačajem s pola terena, što je donijelo njegovoj momčadi ponovno dvoznamenkastu prednost (34:23). U nastavku stanje na parketu nije se promijenilo, Šibenik je uspio i povećati prednost, predvođen bivšim „brokerom“ Pandurićem stvorila se i zaliha od 16 poena (49:33). U posljednjih deset minuta obje su se momčad raspucale, a to je koristilo samo pojedinačnoj statistci, pa je tako kod poraženih Jois na kraju imao 19 poena i 14 skokova. Jedino ohrabrenje u porazu je dobro izvođenje slobodnih bacanja (13-16) na ovoj utakmici, ali nije pomoglo. Na prošloj možda bi, ali šesti poraz je upisan, prekid serije tražit će se za tjedan dana u Kaštelima. N. Benčina

ŠIBENIK                            74
VRI. OSIJEK                      62

ŠIBENIK – Dvorana na Baldekinu. Gledatelja: 500. Suci: Jovović, Peić (oba Zagreb), Živaljić (Split).

ŠIBENIK: Radovčić 13 (2-2), Šarić, Vitali 8 (2-2), Gulin, Bašić 15 (2-2), Bundović 12 (2-4), Pandurić 22 (4-6), Jelić, Mileković, Nakić 4 (2-2), Klepo, Paić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 11 (2-2), Došen, Levinson, Markulin 8 (2-2), Anzulović, Šarac 8, Krajina 4 (2-4), Jois 19 (4-4), Vrkić 12 (3-4), Turalija.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 19:12, 15:11, 15:14, 25:25