TREĆA HNL "ISTOK": POBJEDA BJELOBRĐANA

Stjepan Šimičić zabio pa izišao
Objavljeno 11. rujna, 2017.

Minimalna i zaslužena pobjeda domaćeg sastava primarno zbog igre u prvom poluvremenu kada su Bjelobrđani propustili riješiti utakmicu! Još u ispitivanju snaga Ištvanić je zdesna ubacio u srce bjelovarskog 16-erca gdje je Šimičić loptu dočekao glavom i prebacio Lebovića - 1:0. Tri minute kasnije gostujući je vratar u dva navrata obranio Ciprićeve udarce iz blizine nakon što je Popović dubinski pronašao Šimičića, a ovaj priredio prigodu svom ofenzivnom veznjaku. U 14. minuti Popović glavom nije uspio realizirati Dorićevo ubacivanje iz desnog kuta, a novu su stopostotnu prigodu Bjelobrđani imali u 31. minuti kada je Kasač iza leđa gostujuće obrane pronašao utrčalog Elinga koji potom nije uspio svladati Lebovića kada su se našli oči u oči. Seriju propuštenih domaćih prigoda u prvom dijelu zaključio je Radovanović u 41. minuti s 15 metara šutiravši pokraj desnog donjeg kuta. U nastavku su gosti bili znatno aktivniji i organiziraniji protivnik, ali bez izglednije prilike. Domaćini su zaprijetili iz kontre po desnoj strani kada je na prizemni pas Ištvanića na suprotnu stranu Popović zamalo bio kratak. U 84. minuti dugom je loptom bio uposlen Orač koji je iz zraka, s 25 metara, šutirao i za nekoliko centimetara promašio lijevi donji kut. D.Lekšan

BSK                             1  (1)
BJELOVAR                  0

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme: poluoblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci) 7. Strijelac: 1:0 Šimičić (8). Žuti kartoni: Gvozdenović (BSK), Rajčanji i Nreca (Bjelovar). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7, Žaja 7, Majtanić 7, Gvozdenović 6 (od 46. Žigri 6), Šimičić 7 (od 13. Eling 6), Dorić 6,5, Ištvanić 7,5, Ciprić 6,5, Popović 6,5 (od 77. Knežević -), Periša 6,5, Kasač 7.

BJELOVAR: Lebović 7, Muniz 6,5, I. Jaković 6, Hajdarović 6,5, Kuprešak 7,5, Rajčanji 5,5 (od 46. Nreca 6), Makopek-Pušec 5,5 (od 55. F. Jaković 6), Tominac 6,5, Šiprak 6, Orač 7, Kozić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: MARIN IŠTVANIĆ (BSK).