3. PRETKOLO LIGE PRVAKA

Odluka pada na Rujevici
Objavljeno 26. srpnja, 2017.

Nogometaši Rijeke mogu biti zadovoljni nakon prvog susreta 3. pretkola Lige prvaka u Salzburgu. Riječani su s domaćim Red Bull Salzburgom igrali 1:1 i odluka tko će u play-off i borbu za igranje u skupini Lige prvaka past će u uzvratu na Rujevici koji se igra 2. kolovoza. Riječani su odigrali dobro prvo poluvrijeme i poveli u 30. minuti pogotkom Gavranovića, a Austrijanci su izjednačili preko Hwanga početkom drugog dijela. Momčad RB Salzburga je dominirala u drugih 45 minuta, ali se i ispromašivala, a ono što je u 71. minuti zapucao Dabbur gotovo je nemoguće. Yabo je probio obranu Rijeke i ubacio na pet metara, a Dabbur je promašio prazan gol. Do kraja je ostalo 1:1 i Rijeka ima velike šanse na Rujevici izboriti play-off LP. I. Li.