KUP KONFEDERACIJA

Kamerun i Australija daleko od polufinala
Objavljeno 22. lipnja, 2017.

Na Kupu konfederacija u Rusiji odigrano je 2. kolo u obje skupine. U skupini A na vrhu se s po četiri boda nalaze Meksiko i Portugal, koji su na dobrom putu da se plasiraju u polufinale. Tome je posebice blizu aktualni europski prvak koji je u Moskvi svladao domaćina Rusiju s 1:0. Pogodak je postigao Ronaldo već u 8. minuti pa će Portugalu u posljednjem kolu protiv Novog Zelanda biti dovoljan i bod za prolazak. Meksiko je u Sočiju očekivano slavio protiv Novog Zelanda 2:1, no mnogo teže od planiranoga. Naime, prvak Oceanije poveo je preko Wooda (42) te je Meksiko do preokreta i bodova stigao tek u drugom poluvremenu. Najprije je izjednačio R. Jimenez (54), a potom je Peralta (72) osigurao slavlje prvaku CONCACAF-a, koji će u posljednjem kolu u subotu u izravnom dvoboju s Rusijom odlučivati o mjestu u polufinalu.

Svoje dvoboje drugog kola jučer su odradili i reprezentacije u B skupini. U St. Petersburgu Kamerun i Australija završili su rezultatom 1:1, udaljivši se od plasmana u polufinale. Nakon što su u prvom kolu upisali poraze, Kamerun od Čilea (0:2), a Australija od Njemačke (2:3), za oba sastava međusobni je susret bio praktički posljednja prilika za povratak u borbu za polufinale. Međutim, susret u Saint Petersburgu završio je neriješeno, pa su obje reprezentacije načinile korak unazad prema plasmanu među prve dvije momčadi u skupini. Afrički prvak bio je bliži pobjedi, ali je napadač Bešiktaša Vincent Aboubakar propustio tri sjajne prilike prometnuvši se u tragičara susreta. Kamerun je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Andrea Zamba Anguissija, a izjednačio je Mark Milligan u 60. minuti iz jedanaesterca. G. R.