DOIGRAVANJE KOŠARKAŠA

Brokeri potpuno stali u zadnjoj četvrtini
Objavljeno 26. travnja, 2017.

Četvrtfinalnu seriju doigravanja osječki su košarkaši jučer otvorili u Splitu. Protiv ovoga suparnika ove sezone doživjeli su već tri poraza, upisan je sada i četvrti, ali domaćin nije lako došao do planirane pobjede. Brokeri su ponovno bili tvrd orah, ali lošije su odradili posljednju četvrtinu, posebno u napadačkom dijelu, što je favorit znao iskoristiti. Šteta, moglo se možda već odmah kreirati iznenađenje u prvoj utakmici koja je bila dosta nervozna, zato i ne čudi mali broj postignutih poena.

Gosti su otvorili dvoboj s 5:0, Splićani su više od pet minuta bili bez ubačaja iz igre, pa je šteta što Osječani to nisu i bolje iskoristili. Prvo poluvrijeme bilo je poprilično izjednačeno, a u završnici druge dionice domaćin je s devet brzih poena stigao do prednosti, koja je na odmoru iznosila tri poena (35:32). U trećoj su drugi nositelji imali i osjetnijih +9 (43:34), ali do posljednje četvrtine sve je bilo otvoreno (50:49). Tricom Mustapića, Vrijednosnice su povele u 31. minuti 50:52, nakon čega su ušli u napadačke probleme. U osam minuta samo su jednom zabili, a s druge strane Kedžo i Filipović držali su favorita u plusu koji je u 38. minuti narastao i do najvećih 67:54.

Kod gostiju prvi strijelac bio je Krajina koji je deset od svojih 14 poena zabio u prvom poluvremenu, tercet Mustapić- J. Šarac – Vuković također je bio dvoznamenkast, ali u odlučujućim trenucima nitko od njih nije mogao nekom serijom ugroziti konačan rezultat. Robinson je bio prvi skakač dvoboja (11), ali za eventulanu pobjedu u uzvratu, koji se u subotu igra u Gradskom vrtu, trebat će kompletna momčad biti efikasnija.

Osim u Splitu, igralo se jučer i u Šibeniku, gdje je aktualni prvak Cedevita svladala Jolly JBŠ 75:61. N. Benčina

Split                          67
VROS                      59

SPLIT – Mala dvorana na Gripama. Gledatelja: 1000. Suci: Dožai, Perlić, Peić.

SPLIT: Subotić, Kalajžić 1 (1-2), Kedžo 24, Rančić 5, Vrgoč, Dijan 11 (1-1), Najev 4 (2-2), Jukić 1 (1-2), Filipović 18 (3-4), Marić, Galić, Širko 3.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: J. Šarac, Došen 4, Robinson 3 (1-4), Žulj, Vuković 13, A. Šarac 11 (1-2), Krajina 14, Karlović, Turalija 1 (1-2), Mustapić 13 (1-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 15:12, 20:20, 15:17, 17:10