PREMIJER LIGA - LIGA ZA PRVAKA

Našičanima druga pobjeda
Objavljeno 23. travnja, 2017.

Rukometaši Nexea ostvarili su drugu pobjedu u Ligi za prvaka. Ovaj put protiv Gorice koja je odigrala točno onako kako je trener Hrvoje Horvat najavljivao. Dobra i čvrsta ekipa koja se ni jednog trenutka, iako je gubila i većom razlikom, nije predavala. Našičani su od početka do kraja imali prednost, prvi dio završili su s uvjerljivih šest razlike. Na isteku tridesete minute Zrnić je cepelinom završio lijepu akciju Nexea i izmamio pljesak našičkih navijača. Drugo poluvrijeme počelo je s tri pogotka Gorice, ali je Nexe istom mjerom uzvratio. Nakon petnaest minuta izgledalo je kako je otpor Gorice slomljen (25:18), no tako nisu mislili Goričani. Postižu tri, pa nakon time-outa Horvata još dva pogotka (25:23), ostavivši domaćina sedam minuta bez pogotka. Potom je Božić-Pavletić pogodio, a najbolji igrač susreta vratar Lelić obranio treći sedmerac. Pogodak je postigao i Sršen nakon čega je uslijedila minuta odmora za Goricu. Pogodak najboljeg strijelca Gorice Marjanovića te obrana sedmerca Lončara, koji je “skinuo” pokušaj Zrnića, vratila su nadu gostima (27:24) u posljednjih pet minuta. No, Našičani im više nisu dopustili, Sršen i Špiler potvrdili su novo slavlje svoje momčadi nakon dobre i zanimljive utakmice u kojoj su bodovi pripali boljem. S. Sobodić

Nexe                         29  (18)
Gorica                       24  (12)

NAŠICE – ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja 500. Suci Davor Lončar i Zoran Lončar (Varaždin).

NEXE: Lelić (10+3), Eter 4, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić-Jaman 7 (2), Manci-Mičević 1, Sršen 4, Lorger, Božić-Pavletić 1, Sakić, Halilković, Vegar 5, Špiler 2, Vešligaj (1), Bolanča, Greganić.

GORICA: Lončar (0+1), Ceković 3, Marjanović 6, Laljek 4 (1), Matić, Barišić, Nedić, Bilić, Vladušić 1, Dijanić, Čavar 4, Sladoljev (9+2), Bura 5, Buhiniček 1.

SEDMERCI: Nexe 5 (2), Gorica 4 (1); ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Zrnić 2, Bolanča 2), Gorica 2 minute (Čavar 2)