POBJEDA ŽRK OSIJEKA

Prvo gostujuće slavlje Osječanki
Objavljeno 24. travnja, 2017.

Rukometašice Osijeka u 20. su kolu Prve HRL upisale prvu gostujuću pobjedu svladavši u Puli Arenu s 32:25. Ekipa Jelene Crnov imala je prednost praktički cijeli susret te je zasluženo slavila “preskočivši” pritom Arenu na tablici.

Najavljivale su Osječanke prvo slavlje u gostima, no vjerojatno ni same nisu očekivale da će većim dijelom utakmice dominirati. Puljanke su imale samo jedno vodstvo (3:2), a sve ostalo bilo je na strani gošći koje su do prve osjetnije prednosti stigle u 12. minuti (7:4). U još boljem ritmu nastavile su osječke rukometašice pa su osam minuta kasnije imale čak sedam pogodaka viška (12:5). Tada je ipak uslijedio pad u njihovoj igri, Arena je polako smanjivala zaostatak te se u 28. minuti približila na samo 14:13. Više od toga Osječanke im nisu dopustile, a na odmor su otišle s “plus tri” (17:14). Ni u nastavku se situacija na parketu nije ozbiljnije mijenjala, naprotiv, gostujuća je obrana bila još čvršća, a napad je predvođen sestrama Ivonom i Emom Guskić (zajedno 19 pogodaka) ne samo održavao nego i povećao razliku. Poveo je Osijek tako u 41. minuti s 21:15, što se pokazalo i presudnom zalihom, jer Puljanke se više nisu uspjele osjetnije približiti. Tek su u nekoliko navrata stigle na tri pogotka zaostatka, posljednji puta u 53. minuti (27:24), da bi u preostalom vremenu gostujuće rukometašice uspješno privele susret kraju te tako proslavile prvu gostujuću pobjedu. Vremena za slavlje ipak neće biti previše, jer već u srijedu čeka ih novi prvenstveni ogled kada u Zrinjevac stiže Zrinski. G. Roguljić

Arena                        25  (14)
Osijek                       32  (17)

PULA - Dvorana Mate Parlov. Gledatelja: 150. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica).

ARENA: Šekuljica, Gaborović 3, Raspudić 2, K. Mikolić 2, I. Mikolić 6, K. Maras 4 (1), Jurkota, Čivljak 7, Bradarić (2+0), Paskal (4+0), Erceg 1.

OSIJEK: Banović (7+1), Putnik, Zirn 4, Prskalo, Privara 4, I. Guskić 7, Bešenić, Batrnek 1, Krajnović, E. Guskić 12 (5), P. Maras, Špoljarić 3, Gillinger 1.

SEDMERCI: Arena 2 (1), Osijek 5 (5); ISKLJUČENJA: Arena 4 minute (Čivljak 2, Erceg 2), Osijek 10 minuta (P. Maras 2+2+2, Zirn 2, E. Guskić 2). CRVENI KARTON: P. Maras (Osijek, 48)

REZULTATI 20. KOLA

Bjelovar - Podravka Vegeta 17:30, Dalmatinka - Umag 23:25, Trešnjevka - Koka 18:28, Zamet - Split 25:26, Arena - Osijek 25:32, Zrinski - Sesvete Agroproteinka 30:27, Dugo Selo '55 - Lokomotiva 21:30