CIBALIA PORAŽENA NA ARENA CUPU

Vinkovčani samo prijetili veteranu Gaboru Kiralyu
Objavljeno 22. siječnja, 2017.

Nogometaši Cibalije doživjeli su prvi poraz na pripremama u Medulinu, gdje su u sklopu 3. međunarodnog nogometnog turnira Arena Cup 2017 odigrali utakmicu protiv mađarskog Haladasa. U prvom poluvremenu su uz standardne igrače prve momčadi, za koje smo i navikli da budu dio udarne jedanaestorice, nastupila i dvojica novih. To su Krešimir Kelez i Toni Markić. Radi se o igračima koji su u vinkovačkog prvoligaša ove zime došli na probu. U prvih 45 minuta Cibalia je dobro stajala na terenu, premda su gosti iz Mađarske imali nekoliko prilika za pogodak, ni Vinkovčani nisu ostali neprimjetni. Nekoliko su puta zaprijetili legendarnom vrataru Gabor Kiralyu, mađarskom reprezentativcu, koji je još prošle godine bio najstariji debitant na Europskom prvenstvu. Iza njega je vrlo uspješna karijera, svojevremeno je vrlo uspješno branio u berlinskoj Herthi, engleskom Crystal Palacu te u Münchenu 1860, a sada se očito, pretkraj karijere, skrasio u klubu iz Szombathelya. U drugom poluvremenu trener Peter Pacult koristi priliku isprobati još jedanaest igrača, a među njima i trojicu onih koji su također stigli na probi. Riječ je o Toniju Tipuriću, Mariju Rašiću i Ivanu Ljubičiću. Već nakon sedam minuta igre u nastavku Mađari su ipak došli do vodstva. Odlično nabačenu loptu s desne strane u mrežu je efektno, pod gredu iz prve, poslao Zsolt Gajdos. Vratar Cibalije ovaj put bio je nemoćan i doista nije mogao zaustaviti Gajdosev udarac prema vratima. Pokušavali su Vinkovčani do kraja utakmice izjednačiti, ali svi su pokušaji završavali udarcima pokraj vrata ili ih je obranio odlični Gabor, koji je zamijenio iskusnog Kiralya. Od 28 igrača, koliko ih je na pripremama u Medulini, Pacult je isprobao 22. U igru nisu ulazili mladi vratar Zvonimir Šubarić, mladi napadač Marko Kraljević i tek pridošli Petar Mišić. Također igru nisu osjetili ni nedovoljno zaliječeni Frane Vitaić i ozlijeđeni Marko Brekalo i Matej Karačić. Prva trojica vjerojatno će imati priliku već u utorak, kada Cibalia igra protiv Lokomotive iz Zagreba u sklopu drugog kola turnira. Ostala će trojica pričekati dok se dovoljni dobro ne zaliječe, kako bi bez problema mogla izdržati napore utakmice ili bar jedno poluvrijeme. A. Grgić

CIBALIA 0
HALADAS 1 (0)

MEDULIN – SC Arenaturist. Gledatelja 50. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelci: 0:1 Gajdos (52)

CIBALIA: Matković, Žderić, Zgrablić, Markić, Kelez, Tomašević, Crnčević, Pervan, M. Mišić, Baša Šimunac. Još su igrali: Ivkić, Muženjak, Filipović, Rubić, Tipurić, Mijoković, Čuljak, Vitaić, Rašić, Ljubičić i Mlakić

HALADAS: Kiraly, Gajdos, Wils, Polgar, Devecseri, Iszlai, Racz, Meszaros, Jagodics, Bošnjak, Halmosi. Još su igrali: Gyuran, Calvente, Schimmer, Kovacs, Jancso i Hidvegi