KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKINJA

Osječanke se remijem
oprostile od Europe
Objavljeno 28. kolovoza, 2016.

Osječke nogometašice zaključile su ovosezonsko natjcanje u Ligi europskih prvakinja remijem s belgijskim Standardom iz Liegea. Prema jučer viđenom u Gradskom vrtu - pravednim, premda je rezultat mogao otići na obje strane, a zadovoljnije su Belgijke, koje su tako zauzele drugo mjesto u skupini.

Bolje su otvorile susret domaće igračice, za koje je Maltašić u osmoj minuti zaprijetila s 20-ak metara udarcem u desni donji kut, odakle je Lichtfus izbacila loptu u korner. Dvije minute poslije Lojna je na lijevoj strani pronašla Joščak, čiji je potom udarac završio pokraj suprotne vratnice. Minutu poslije Culek je iz dobre pozicije mlako šutirala pa belgijska vratarka nije imala problem uhvatiti loptu. U 27. je morala posegnuti za njom iz mreže, kamo ju je iz blizine spremila Kunštek, nakon što ju je na lijevoj strani uposlila Joščak - 1:0. Završne minute prvoga poluvremena pripale su gošćama, koje je u 32. minuti pogurala Bojčić. Ona je na desnoj strani kratko vratila loptu prema svojoj vratarki, ispred koje je utrčala Gorniak i pogodila mrežu - 1:1. Novom su pogotkom Belgijke bile blizu šest minuta poslije, kada je Cranshoff s 20-ak metara pogodila gredu.

Početak nastavka ponovno je pripao Osječankama, koje su u 52. minuti stvorile priliku na lijevoj strani. Tamo je Kunštek uposlila utrčalu Joščak, čiji je prizemni udarac otišao pokraj suprotne vratnice. U 65. minuti domaće su načinile lijepu akciju, koju je na lijevoj strani začela Kunštek dodavši Joščak u sredini, koja je petom vratila do Maltašić, a ona isprve produžila udesno do Andrlić, koja je šutirala u vratarku. Dvije minute poslije s 12-13 metara šutirala je Vanmechelen nekoliko centimetara pokraj desnog gornjeg kuta. Novu su prijetnju Osječanke stvorile u 76. minuti, kada je Kunštek, na dodavanje Žigić, šutirala, a belgijska vratarka amortizirala taj udarac. U posljednjim su minutama domaće opasno živjele jer su tada gošće stvorile tri prilike. Prvo je ispred Gorniak Radeljić u posljednji tren spasila izbacivši loptu u korner, a dvije minute potom Wijnants je šutirala pokraj vrata. Ista je igračica u četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadonade šutirala s desetak metara u lijevi donji kut, kamo se bacila reprezentativka Jamajke Nicole Althea Mc Clure i spriječila poraz osječke ekipe.

Dražen LEKŠAN

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Vrijeme: sunčano. Teren: odličan. Gledatelja: 200. Sutkinja: Sofia Karagiorgi (Cipar) 6. Strijelci: 1:0 Kunštek (27), 1:1 Gorniak (32). Žuti karton: Andrlić (Osijek). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČICA UTAKMICE: MAJA JOŠČAK (OSIJEK)

OSIJEK

1(1)

Mc Clure 6,5, Lojna - (od 24. Bojčić 5,5, od 79. Cepernić -), Nevrkla 6,5, Radeljić 6,5, Žigić 6, Baban 6, Maltašić 7, Culek 6, Joščak 7, Kunštek 7 (od 85. Šalek -), Andrlić 5,5

Standard

1(1)

Lichtfus 6,5, Van Eynde 5,5 (od 53. Hannecart 5,5), Zeler 7, Nelissen 6, Charlier 6, Appermont 7, Biesmans 6,5, Cranshoff 6 (od 90. Vrithof -), Vanmechelen 6,5 (od 88. Verbruggen -), Gorniak 7, Wijnants 6,5

1. kolo: Minsk - Standard 3:1, Osijek - Dragon 2014 14:1

2. kolo: Dragon 2014 - Standard 0:11, Osijek - Minsk 0:5

3. kolo: Dragon 2014 - Minsk 0:9, Osijek - Standard 1:1

Tablica

1.Minsk 3 3 0 0 17:1 9 2.Standard 3 1 1 1 13:4 4 3.Osijek 3 1 1 1 15:7 4 4.Dragon 2014 3 0 0 3 1:34 0