WALES PRVI U B SKUPINI

Opasnost za slavne, Ramsey zabio gol
Objavljeno 20. lipnja, 2016.

Nakon pobjede nad Rusima, Wales je čak osvojio prvo mjesto u B skupini, dok je „zbornaja“ odigrala još jednu blijedu partiju, a trebala joj je pobjeda za ostanak u igri za proboj u osmini-finala. Wales je vrlo rano došao do dva pogotka prednosti, a mrežu je prvi pogodio Ramsey, koji je u 11. minuti vješto izbjegao zaleđe, te je kroz sporu rusku obranu utrčao u prazan prostor, izbio pred Akinfeeva, koji nije imao izgleda. Devet minuta kasnije, Wales je imao još jednu brzu transformaciju nakon pogreške suparnika. Na lijevoj strani sam je ostao Taylor, čiji prvi udarac ruski vratar brani, ali iz popravnog je branič Walesa precizan. Nakon toga, napokon smo vidjeli nešto od Rusa, koji su u dva poteza stigli do svoje najbolje prigode. Akinfeev je ispucao loptu pred suparnički kazneni prostor, Taylor je bio malo kratak i Dzyuba se našao sam pred Hennesseyem koji je osujetio namjeru ruskog napadača. Najbolji pojedinac poražene momčadi kapitulirao je ponovo u 67. minuti. Ramsey je odlično proigrao Balea, koji je i na trećoj utakmici na Euru zatresao mrežu. U završnici, druga prijetnja Rusa ponovo je bila preko Dzyube, koji se nakon ovog dvoboja sa suigračima oprostio od nastupa na prvenstvu. N.B.

TOULOUSE - Toulouse – Gradski stadion. Gledatelja: 33.100. Sudac: Jonas Eriksson (Švedska) - 7. Strijelci: 0:1 Ramsey (11), 0:2 Taylor (20), 0:3 Bale (67). Žuti kartoni: Manaev (Rusija), Vokes (Wales). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: Aaron Ramsey (Wales).