VESELJE NOGOMETNOG TREĆELIGAŠA IZ ANTINA

Prva pobjeda Mladosti
Objavljeno 23. svibnja, 2016.

Odlična utakmica susjeda iz Vukovarsko-srijemske županije, puna uzbuđenja i neizvjesnosti do posljednje sekunde. Prvi dolazak domaćih pred gol gostiju donio je vodstvo, Čaić je s lijeve strane ubacio loptu na drugu vratnicu, Rezo glavom vratio na pet metara, gdje je Matanović brži od vratara Burcse i oštrim udarcem pogodio mrežu. Veliku priliku gosti su imali u 30. minuti, Petar Marinčić prevario je svog čuvara na desnoj strani i vratio loptu na pet metara, gdje je Šest pucao preko gola. U nastavku utakmice gosti traže izjednačenje, ali domaći iz jednog kontranapada u 54. minuti povisuju rezultat. Čaić iz kruga centra izbacuje Kim Youngguna, koji u punom sprintu izlazi sam pred Burcsu, pretrčava ga i šalje loptu u prazan gol za 2:0. U 56. minuti Šibalić je s 20 metara pogodio gredu, a u 58. Matanović je oduzeo loptu na desnoj strani i uposlio Božića, koji se sjurio i izišao pred Burcsu te s 15 metara poslao loptu pokraj njega, u suprotan kut za 3:0. U 69. minuti domaći branič Eraković dobiva drugi žuti, odnosno isključenje, a brojčanu prednost gosti koriste već pet minuta poslije. Slobodan udarac iskosa slijeva izvodi Šibalić, ubacuje loptu koja dolazi do Pluma, a on sa 16 metara prizemnim udarcem pogađa lijevi kut Ragužova gola. U 76. minuti Suton je s iste pozicije kao i Plum pogodio isto mjesto za 3:2. U 85. minuti Kim Younggun bježi gostujućoj obrani te daje loptu za Božića, koji je sam pred Burcsom, ali puca ravno u njega. Do kraja su gosti imali tri-četiri prilike za izjednačenje, a najbolju u sudačkoj nadoknadi, kada je Erić glavom sa sedam metara poslao loptu u lijevu vratnicu. Nakon što je sudac odsudio kraj susreta, veliko veselje domaćih igrača i navijača jer su prvu prvenstvenu pobjedu ostvarili tek u 28. kolu. S. Bogutovac

Mladost (A)                    3  (1)
Vukovar 1991                 2  (0)

ANTIN - Stadion Paža. Vrijeme i teren: pogodni za igru. Gledatelja: 100. Sudac: Sebastijan Šikić (Županja) 7. Strijelci: 1:0 Matanović (12), 2:0 Kim Younggun (53), 3:0 Božić (58), 3:1 Plum (74), 3:2 Suton (76). Žuti kartoni: Matanović, Lazanin, Augustinović, Božić (Mladost), Vuković, Karaula, Jazvić, P.Marinčić (Vukovar 1991). Crveni karton: Eraković (Mladost)

MLADOST (A): Raguž 6, Matanović 7, Eraković 6, Lazanin 7, Ivanković 7, Augustinović 7, Kim Sunghyul 6,5, Čaić 7 (od 63. Markanović 6), Rezo 6 (od 46. Božić 7), Kim Younggun 7,5, Ljaljić 6 (od 54. Skokić 6,5)

VUKOVAR 1991: Burcsa 6, Vuković 5,5 (od 46. Suton 6,5), Brajković 6, Karaula 5,5 (od 45. Lovrić 6), Jazvić 6, Ružek 6, Šibalić 6,5, P.Marinčić 7, Šest 5,5 (od 58. D.Marinčić 6), Plum 6,5, Erić 6,5

IGRAČ UTAKMICE: KIM YOUNGGUN (MLADOST)