TURNIR “ANTUN BATINIĆ”

Uvjerljive pobjede “elektraša” i Darđana
Objavljeno 31. srpnja, 2015.

Jučerašnjeg, drugog dana 23. Memorijala Antuna Batinića na igralištu “Kraj Drave” svjedočili smo dvjema uvjerljivim pobjedama. U prvom susretu sastali su se osječki klubovi, Elektra HL i Olimpija, koji će biti rivali i u predstojećem prvoligaškom prvenstvu Osječko-baranjske županije. Bio je to sraz obostrano mladih momčadi, domaćin je bio dominantniji i stigao je do visoke pobjede. Posebice se istaknuo u redovima Elektre trostruki strijelac Marin Grgić. Prvi je pogodak postigao u 15. minuti, nakon što je slijeva prošao Milinović, a na odbijenu loptu natrčao je kapetan “elektraša” i spremio je u mrežu. Grgić je ponovno bio precizan 11 minuta kasnije, nakon čega do odmora više nije bilo pogodaka. U nastavku se slika na terenu nije izmijenila, budući da je Elektra imala inicijativu, a “olimpijaši” iz Donjeg grada bili u podređenom položaju. Takav odnos donio je i treću loptu u Olimpijinu mrežu kamo ju je smjestio Ujvari. Šest minuta uoči kraja raspoloženi Grgić postigao je svoj treći, a Elektrin četvrti pogodak za zasluženu pobjedu i plasman u polufinale.

Tamo će ih čekati novopečeni četvrtoligaš iz Darde koji je bio još uvjerljiviji u susretu protiv županijskog prvoligaša Tomislava iz Livane. Rezultat prvog dijela nije sugerirao u konačnu katastrofu momčadi iz Livane koja je na odmoru imala samo jedan pogodak zaostatka. Postigao ga je kapetan Darde Marijanac, nakon što je Miličić šutirao, a vratar V.Marijanović kratko odbio loptu do njega. Prije, međutim, toga pogotka Darđani su imali nekoliko prigoda, ali tada nisu bili precizni. Stoga su to obilato nadoknadili u nastavku susreta koji je, istina, počeo nešto poduzetnijom igrom sastava Tomislava, ali ih je definitivno presjekao autogol Malčića u 12. minuti nastavka. Poslije toga primili su još pet pogodaka, te doživjeli katastrofu i, dakako, zaključili natjecanje na ovogodišnjem izdanju Bateka. D. Lekšan

Elektra HL - Olimpija                  4:0 (2:0)

OSIJEK - Igralište “Kraj Drave”. Vrijeme oblačno. Teren odličan. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Matić (Čepin). Strijelci: 1:0 Grgić (15), 2:0 Grgić (26), 3:0 Ujvari (62), 4:0 Grgić (64).

ELEKTRA HL: Stanić, Samardžić (od 36. Merc), Milinović (od 36. Ujvari), Vratković, Bulić (od 36. Ezgeta), Vinogradac, Buljević (od 36. Rakić), Gvozdenović (od 36. Ilakovac), Grgić, Deže (od 36. Lamza), Kanski (od 36. Batarilo).

OLIMPIJA: Džanko, Kečinović (od 63. Ivanović), Čizmar, Stojanac, Uglješić (od 51. Toman), Brkić, Bilušić, Celik, Gabrić (od 54. Aziri), Bijelović (od 60. Marin), Biterski (od 63. Bartula).

Darda - Tomislav                 7:0 (1:0)

OSIJEK - Igralište “Kraj Drave”. Vrijeme oblačno. Teren odličan. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Škobić (Čepin). Strijelci: 1:0 Marijanac (20), 2:0 Malčić (47. - autogol), 3:0 Domitrek (53), 4:0 Dominković (59), 5:0 Kovač (64), 6:0 Miličić (65), 7:0 Kovač (67).

DARDA: Pongrac (od 62. Golik), Vidačić, Holjevac, Ljubas (od 42. Uremović), Bosak, Božić, Miličić, Marijanac, Dominković, El-Ayedi (od 49. Sambol), Domitrek (od 56. Kovač).

TOMISLAV: V.Marijanović (od 62. Brnada), Žebić, Šantor (od 62. Blažević), Malčić, Mur, K.Marijanović, Nikšić, Andrić (od 36. Blažević), Radak, Pavličić, Tomić.

Danas polufinale

Danas su na rasporedu polufinalne utakmice. U prvoj od 17 sati sastat će se Vukovar 1991 i Višnjevac, a nakon njih od 18.30 sati na programu je susret Elektra HL - Darda.