TENIS

Lauri i Luki OP Vinkovaca
Objavljeno 22. listopada, 2014.

U dvorani Teniskog kluba Vinkovci odigrano je dvoransko Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za djevojčice i dječake do 14 godina.

U konkurenciji djevojčica naslov prvakinje osvojila je Laura Mašić iz TK Đakovo. Laura je u polufinalu sa 6:0, 6:1 nadigrala Saru Boderištanac (TK Brod), a zatim je u finalu bila bolja od Lucije Faj (Olimpija, Osijk) sa 6:1, 6:1. Faj je pak u poluzavršnici nadvisila klupsku kolegicu Nicole Corinnu Radojčić sa 6:1, 6:4.

Kod tenisača naslov je osvojio Luka Rodić iz riječkog Kvarnera. Luka je u polufinalu Ivanu Brajku (Đakovo) prepustio samo gem (6:0, 6:1), dok je drugo polufinale bilo puno neizvjesnije i zanimljivije, a nakon tri seta Marko Ehman svladao je suigrača iz TK Osijek Davora Gadžića sa 6:3, 2:6, 6:4. U finalu nije bilo puno drame, Rodić je sa 6:1, 6:1 svladao Ehmana te tako osvojio turnir dječaka do 14 godina. (M. K.)