U 2. KOLU PRVE HRL

Osječanke slavile u Umagu
Objavljeno 21. rujna, 2014.

Rukometašice Osijeka u 2. su kolu Prve HRL slavile u Umagu s 24:21 te su tako stigle i do druge prvenstvene pobjede. Pokazale su Osječanke da su s razlogom puno očekivale od prvog ovosezonskog gostovanja u kojem su odličnom obranom, pogotovo u drugom poluvremenu, potpuno zaustavile domaću ekipu.

Dobro su gošće otvorile susret, vodile su s jednim ili dva pogotka prednosti sve do same završnice prvog dijela. Tada je uslijedio mali pad, što su Umažanke iskoristile i u 26. minuti prvi put povele (10:9). Imale su domaće igračice uoči odmora i “plus dva” (12:10), no Osječanke im nisu dopustile osjetniji odmak. Umag je prednost imao još u prvih desetak minuta nastavka, a tada su igračice Marka Brezića dodale gas i praktički prelomile susret. Od 14:16 u 40. gošće su stigle na 18:16 sedam minuta kasnije i prednost više nisu ispuštale. Odlična je bila obrana u tim trenutcima, razbranila se Delić, a u napadu se “raspucala” Crnov, preuzevši ulogu prvog gostujućeg strijelca od Ljubičić, koja je to bila u prvom dijelu. U 51. minuti bilo je i “plus tri” za Osijek (20:17) i uz čvrstu obranu, koja je Umagu dopustila samo pet golova u posljednjih 20 minuta, ta je prednost bila dovoljna za slavlje. Umag je zadnji put zaprijetio povratkom u susret u 56. minuti (21:22), no s dva nova pogotka Crnov je osigurala bodove gošćama. G. Roguljić

Umag                       21  (12)
Osijek                      24  (11)

UMAG - Sportska dvorana Stella maris. Gledatelja: 150. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci).

UMAG: Jušta, Pavić (9+1), Žuliček 1, Renić, S. Imamović, Tokić, Galetić 1, Mataija 4, Vidović 3, Jajčević 9 (1), Šito, Čančar, Zenković 2, Gašić 1, A. Imamović, Bunić.

OSIJEK: Stevanović, Delić (12+0), Guskić, Ljubičić 6, Crnov 8 (4), Bošnjak 2, Krajnović, Mikulić, Miškić 2, Trbojević, Špoljarić 3, Šerić 3, Damjanović.

SEDMERCI: Umag 1 (1), Osijek 5 (4). ISKLJUČENJA: Umag 4 minute (Juliček, Gašić), Osijek 4 minute (Crnov, Damjanović).

Rezultati 2. kola

Bjelovar - Lokomotiva 17:36, Zamet - Trešnjevka 29:25, Split 2010 - Zrinski 27:23, Dalmatinka - Zelina 19:27, Umag - Osijek 21:24, Sesvete Agroproteinka - Koka 35:30, Samobor - Podravka Vegeta 22:31.