Objavljeno 17. travnja, 2013.
VrOS Darda   79
Zabok   71

DARDA - Dvorana OŠ. Gledatelja: 100. Suci: Kardum (Zagreb), Peić (Sl.Brod), Palavra (Zagreb).

VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Kujundžić, Tešija 18 (2-2), Bičvić 4, Mandić, Hrkač 2 (2-2), Hrnčić 20 (6-6), Barišić, Pandurić 13 (2-2), Turalija, Trepalovac 22 (10-11).

ZABOK: Kuga, Pešut 2, Anzulović 7, Lež 6, Bundović 12 (2-2), Vlaić 14 (4-4), Marić 17 (2-2), Mustapić 5, Tuđen, Papac 8, Tomas.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 19:12, 16:19, 28:19, 16:21

Liga za ostanak stigla je do svoje polovine, a baranjski je sastav i teoretski osigurao ostanak. Vrijednosnice OS Darda ostvarile su četvrtu uzastopnu pobjedu, a pobjeda nad Zabokom riješila je sve brige. U razmaku od mjesec dana Darđani su dva puta bili bolji od istog suparnika, a i ovaj put bilo je to teških 40 minuta. Domaćin je prve poene iz igre postigao tek u 6. minuti. Do tada ni gosti nisu bili puno precizniji, a već do kraja prve dionice domaćin je imao prednost od sedam poena. U 18. minuti razlika je prvi put dvoznamenkasta (33:22), no do odmora gosti smanjuju na 35:31. U 29. minuti bilo je i rekordnih “plus 18” (63:45) za domaće. Ipak, utakmica još nije bila riješena, tri minute prije kraja Zabok se približio na 70:65, no tada Trepalovac zabija težak koš, gotovo ležeći na parketu, a pritom je zaradio i dodatno slobodno bacanje. Nakon toga bilo je jasno da bodovi ostaju u Dardi.N.Benčina

SOKOLOVI DOBILI CIBONU

Sjajan start imali su juniori Osječkog sokola. U prvoj utakmici polufinalne A skupine koja se igra u metropoli, učenici Davora Dogana jučer su svladali jednog od favorita, Cibonu sa 86:78. Osječane su predvodili Kozić sa 33 i Križanac sa 23 poena, a već danas u drugom kolu Osječki sokol igra protiv još jednog od favorita Splita. N.B.