KONFERENCIJSKA LIGA

Dinamo srušio Kazahstance
Objavljeno 30. studenog, 2023.
Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazastansku momčad s 2-0 u utakmici 5. kola Konferencijske lige.

Prvi pogodak postigao je Gabrijel Vidović u 48. minuti. U 73. minuti Astana je ostala s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dušan Jovančić, a Dinamo je u 79. minuti iskoristio brojčanu prednost. Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2-0.

Astana je prva imala veliku priliku doći do vodstva već u 12. minuti, nakon dosuđenog kaznenog udarca zbog prekršaja Josipa Mišića na Astanovu, ali je Danijel Zagorac obranio ne pretjerano snažan udarac po sredini gola Gambijca Demba Darboea.

Viktorija Plzen i Ballkani kasnije jučer odigrali su svoju utakmicu petog kola. Bez obzira na ishod te utakmice, Dinamu pobjeda u posljednjem kolu, 14. prosinca (21 sat) na Maksimiru protiv Ballkanija donosi plasman u nokaut-fazu Konferencijske lige. H