OD VUKOVARA DO VUKOVARA

Domaći su darivali, a onda bez teškoća pomeli Sesvećane
Objavljeno 24. studenog, 2023.
Nogometaši Vukovara 1991 uspješno su odradili posljednji ovogodišnji prvenstveni ispit na svom stadionu u Borovu naselju. Vukovarci su u prvom susretu 16. kola SuperSport Prve lige pobijedili Sesvete sa 3:1. Gosti iz Sesveta u Slavoniju su došli s deset uzastopnih utakmica bez poraza, njihova uspješna serija bila je od - Vukovara do Vukovara. Početkom rujna na svom su terenu izgubili od Vukovaraca (1:2), potom su nizali dobre rezultate, a onda puni nade došli u Borovo naselje i izgubili.

No i u petak su jako dobro krenuli, točnije, domaćin im je omogućio rano vodstvo. U 7. minuti tragičar je bio Tabinas, koji je svladao svog vratara za 0:1. Matić je šutirao prema vratima, vukovarski vratar Mandić obranio, ali lopta se od Tabinasa odbila u mrežu za prednost gostiju. Tih 0:1 stajalo je sve do posljednjih minuta prvog poluvremena, kada je Knöll uspio vratiti stvari na početak. Najbolji strijelac Vukovaraca i treći topnik lige iskoristio je jedan metež u šesnaestercu i zabio za 1:1. Rugašević je izveo korner, lopta se odbijala od igrača, došla do Knölla, koji ju je lako spremio u mrežu.

U nastavak utakmice bolje su krenuli domaći igrači, tražili su preokret i umalo do njega došli u 63. minuti, Knöll je izbio sam pred vratara Žigera, imao je čisti zicer, ali pobjednik tog dvoboja bio je čuvar mreže Sesveta. Ipak, u 75. minuti gol za 2:1. Radošević je poslao jednu loptu prema kaznenom prostoru, Knöll ju je dočekao glavom i prebacio do Mustedanagića, koji je prevario svog čuvara i Žigera. I kad se čekao kraj utakmice, domaći su još jednom pogodili. Točku na “i” utakmice u petak stavio je Gonzalez, u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio je za konačnih 3:1 i treću uzastopnu pobjedu Vukovara 1991. I. Liović

Standings provided by Sofascore
VUKOVAR 1991       3 (1)

SESVETE       1 (1)

VUKOVAR - Stadion u Borovu naselju. Gledatelja: 200. Sudac: Marino Majstrović (Split). Strijelci: 0:1 Tabinas (7-ag), 1:1 Knöll (43), 2:1 Mustedanagić (75), 3:1 Gonzalez (90+1). Žuti kartoni: Gonzalez, Baltić (Vukovar 1991), Petrak, Brigić, Šuart (Sesvete)

VUKOVAR 1991: Mandić, Baltić, Andačić, Jukić, Radošević (od 86. Karabatić), Tabinas, Roos Trujillo (od 46. Wehrmann), Mustedanagić (od 82. Jara), Rugašević, Knöll (od 90. Capitani), Gonzalez (od 90. Garić). Trener: Ivan Božić

SESVETE: Žiger, Braun (od 78. Sušak), Kulenović, Gašparac, Mamić (od 46. Brigić), Duvnjak (od 64. Šuart), Barnabas, Petrak (od 89. Miškić), Vukasović, Guja, Matić (od 64. Čuljak). Trener: Mario Rac