epaselect epa12079062 Indiana Pacers guard Tyrese Haliburton (2-R) and Indiana Pacers forward Pascal Siakam of Cameroon (2-L) celebrate as they are surrounded by teammates after Haliburton made the game winning 3 point shot as time ran out during the second half of the NBA Playoffs Eastern Conference Semifinals game two between the Indiana Pacers and the Cleveland Cavaliers in Cleveland, Ohio, USA, 06 May 2025. EPA/DAVID MAXWELL SHUTTERSTOCK OUT
EPA
6.6.2025., 21:18
majstor napetih završnica

Haliburton zabio koš u posljednjoj sekundi za pobjedu Indiane

Indiana Pacers u prvoj su utakmici NBA finala u gostima izveli preokret i svladali Oklahoma City Thunder sa 111:110, a pobjednički koš u posljednjoj sekundi zabio je Tyrese Haliburton.

Pacersi nisu vodili ni u jednom trenutku utakmice, sve dok Halliburton nije zabio koš sa 6,4 metra 0,3 sekunde prije kraja za konačnih 111:110 i vodstvo od 1-0 u finalnoj seriji, koja se igra na četiri pobjede.

- Vrhunsko samopouzdanje - bio je kratak Myles Turner iz Indiane o Haliburtonu.

- Neki igrači će reći da ga imaju, ali postoje i drugi igrači koji ga pokazuju. (...) On želi biti taj koji će pogoditi taj koš. Ne bježi od tog trenutka.

Ovo je četvrti put u doigravanju da je Halliburton odlučio utakmicu. U petoj utakmici prvog kruga doigravanja protiv Milwaukee Bucksa Haliburton je zabio polaganje 1,3 sekunde prije kraja produžetka za pobjedu Pacersa u seriji. U drugoj utakmici drugog kruga pogodio je tricu 1,1 sekundu prije kraja, dovevši Indianu u vodstvo protiv Cleveland Cavaliersa. I u prvoj utakmici finala Istočne konferencije Halliburton je pogodio još jedan šut koji se isprva činio kao trica, ali je promijenjen u dva poena, te je utakmica otišla u produžetke protiv New York Knicksa. Indiana je na kraju pobijedila.

Igrači Oklahome City Thunder mogu žaliti, imali su sve na pladnju, a onda su ga izvrnuli i pobacali sve dobro što su napravili. Indiana je zaostajala čak 15 poena u posljednjoj četvrtini, a onda su Pacersi smanjili zaostatak na "minus jedan" 48,6 sekundi prije kraja, nakon što je Pascal Siakama vratio loptu nakon promašene trice Andrewa Nembharda. Thunder je tada imao loptu u rukama najkorisnijeg igrača Shaia Gilgeous-Alexandera i priliku za pobjedu. Međutim, Nembhard je čuvao Gilgeous-Alexandera i natjerao ga na promašaj, Haliburton se probio kroz teren i zastao tik unutar linije za tricu, a onda zabio.

Gilgeous-Alexander predvodio je Oklahoma City s 38 poena, Jalen Williams postigao je 17. Siakam je bio najbolji strijelac Indiane s 19 poena i 10 skokova, junak Haliburton završio je utakmicu s 14 poena, 10 skokova i šest asistencija.n