Za Vatrene veliki ekran na trgu u Belom Manastiru
IVICA GETTO
2.7.2026., 8:20
AKO PROĐEMO PORTUGAL

Za Vatrene veliki ekran na trgu u Belom Manastiru

BELI MANASTIR

Nogometna groznica trese i Baranju.

Plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva dodatno je podgrijao ionako vrelu atmosferu, pa će zbog utakmice protiv Portugala brojni Baranjci budni dočekati sitne jutarnje sate. Od ishoda te utakmice ovise i daljnje aktivnosti vezane za organizirano praćenje osmine finala na baranjskim trgovima i drugim javnim površinama. Ako Vatreni isprate kući Ronalda i društvo, hoće li se Beli Manastir pridružiti brojnim hrvatskim gradovima u kojima se prijenosi organizirano prate na trgovima na velikim ekranima pitali smo gradonačelnika Igora Pavelića.

- Hoće, ako bude normalni termin i, dakako, ako prođemo. Trenutno smo cijelu priču pokrili odlukom o produženju rada ugostiteljskih objekata u dane odigravanja utakmica - odgovorio nam je Pavelić.

Tijekom sadašnjeg Svjetskog prvenstva utakmice su se, što se Belog Manastira tiče, pratile u nekoliko kafića i u vlastitim domovima. Dio Belomanastiraca navijački je ambijent osjetio u osječkoj Tvrđi.

- Ako ne možemo u Ameriku i Kanadu, možemo do Osijeka. Sigurno je da bi bilo ljepše utakmicu pratiti na našem trgu, ali grad na Dravi nije na kraju svijeta - rekla nam je skupina mladih koja je protekle subote zauzela položaj u Tvrđi i navijala za repku.

Za Vatrene veliki ekran na trgu u Belom Manastiru
IVICA GETTO/ARHIVA

Posljednje organizirano javno praćenje utakmice Vatrenih na trgu u Belom Manastiru dogodilo se u srpnju 2018., kada smo na Svjetskom prvenstvu u Rusiji u finalu poraženi od Francuske. Okupilo se tada na trgu više od 1000 ljudi, a organizaciju je na sebe preuzeo Grad.

- Sjećam se da je bio veliki problem s angažmanom tvrtke koja će postaviti veliki ekran na središnjem trgu. Danima smo tragali, nazivali milijun brojeva a na kraju smo sve dogovorili s jednom mađarskom tvrtkom. Cijena ni u kom slučaju nije bila sitnica, ali su Mađari postavili vrhunsku opremu i sve je bilo besprijekorno - prisjeća se tadašnji dogradonačelnik, sadašnji predsjednik Gradskog vijeća, Goran Hes.

U slučaju da se prođemo dalje, organiziranog praćenja bit će u Kneževim Vinogradima i Dardi.

- Sigurno je da će biti. U to se vrijeme odigrava i naš malonogometni turnir, pa će prostor uz osnovnu školu biti jedno mjesto za javno praćenje utakmice, a drugo će biti na prostoru SRC-a Bazeni - kaže načelnik Općine Kneževi Vinogradi, Vedran Kramarić.

- Prijenos na velikom ekranu, ako prođemo, bit će na Đoli - kratko odgovara darđanski načelnik Anto Vukoje.