Spomen-oblježje pripadnicima SUS-a koji su izgubili živote u akciji Batinski most
BATINA
U Batini je svečano otkriveno spomen-obilježje pripadnicima Samostalne uskočke satnije (SUS) Regimente baruna Trenka (kasnije prozvani Somborska skupina) koji su izgubili život u iznimno teškoj diverzantskoj operaciji "Batinski most", izvedenoj u siječnju 1992. godine s ciljem rušenja strateški važnog mosta preko Dunava.
Kako je istaknuto, spomenik je trajni podsjetnik na golemu žrtvu onih koji su dali život za slobodu naše domovine i obranu Baranje. Svečanosti su nazočili članovi obitelji poginulih, nestalih i umrlih pripadnika SUS-a, živući sudionici akcije, državni tajnik Zlatan Bašić (izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda), brigadir Dražen Batrnek (izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra obrane Ivana Anušića), saborski zastupnik Stipan Šašlin (izaslanik županice Osječko-baranjske županije Nataše Tramišak), Davor Mucić (izaslanik gradonačelnika Belog Manastira), načelnici baranjskih općina, predstavnici braniteljskih udruga proizišlih iz Domovinskog rata te članice KUBIS-a. Podizanje spomenika inicirao je UDHOS Baranja.