
Tečaj modeliranja keramike od 25. 2.
Na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, u sklopu programa cjeloživotnog učenja, provodit će se program Modeliranje keramike i rad na lončarskom kolu. Traje 40 sati, a cijena je izobrazbe 250 eura, u što je uključeno i izdavanje potvrde o završenom programu.
Budući da se očekuje kako će program pohađati osobe koje su zbog osobnih razloga zainteresirane, Akademija za umjetnost i kulturu neće određivati stručne preduvjete za upis polaznika.
“Nakon završetka programa polaznici će moći modelirati keramiku i raditi na lončarskom kolu, poznavati i primjenjivati metode alata i materijala, istraživati različite vrste stručnih izvora iz područja obrade keramike, samostalno realizirati zadatak u obliku skulpture, reljefa i uporabnih predmeta, analizirati i objasniti svoj koncept rada od razvoja ideje do konačne realizacije, kreirati i vrednovati nove činjenice te pomicati granice poznatoga", navode ishode na AUKOS-u.
Prijave se primaju do popunjenja grupe. Zainteresirani se pristupnici mogu prijaviti voditeljici Ureda za stručno-administrativne poslove Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku Draženi Stanković (d[email protected]) ili na broj mobitela 385 99 312 6192. Nastava se organizira na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, i to utorkom i srijedom od 17 sati. Prvi je termin utorak i srijeda (25. i 26. veljače).
Dodatna se objašnjenja i prijavnice mogu naći na mrežnoj stranici Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku www.uaos.unios.hr (poveznica Cjeloživotno učenje) ili kod Dražene Stanković u Uredu za stručno-administrativne poslove radnim danom od 7 do 15 sati.
“Program Modeliranje keramike i rad na lončarskom kolu nastaje u suradnji nastavnika AUKOS-a s gospodarskim sektorom, odnosno s predstavnicima keramičkih obrta iz regije koji imaju višegodišnju tradiciju u izradi, pa i podučavanju različitih tehnika oblikovanja keramičkih predmeta: valjčićima, pločicama i na lončarskom kolu. Istočna Hrvatska poznata je po svojim arheološkim nalazištima i stalnim postavima u muzejima rasprostranjenim cijelom regijom u većem broju i bogatijim artefaktima nego bilo koji drugi dio Hrvatske. Zbog toga u ovoj regiji postoji i veliki interes za oblikovanje keramike u tradicionalnom i suvremenom kontekstu, a za to je prije svega nužno usvajanje tehnologije i razvijanje motoričkih i vizualnih sposobnosti te temeljnih i naprednih znanja iz tehnike keramike", ističu na AUKOS-u.