02.10.2015., Cilipi, Konavle - Zracna luka Dubrovnik medju prvima je u cijeloj Europskoj uniji dobila novac iz tzv. Junckerova plana poticanja ulaganja - Europskog fonda za strateske investicije (EFSI) za projekt obnove i nadogradnje aerodroma. Projekt nadogradnje ukupno je vrijedan 250 milijuna eura, od cega ce 32.5 milijuna biti odobreno od EFSI-ja, oko 145 milijuna ce se povuci iz europskih fondova, a oko 75 milijuna eura bi se namaknulo iz sredstava zracne luke. Photo: Grgo Jelavic/PIXSELL------tri stupca novosti

ilustracija

PIXSELL
3.3.2026., 10:00
karte rasprodane

Letovi između Azije i Europe naglo poskupjeli nakon napada na Iran

Cijene zrakoplovnih karata između Azije i Europe naglo su porasle nakon zatvaranja ključnih bliskoistočnih čvorišta zbog rata SAD-a i Izraela protiv Irana, a na mnogim rutama karte su rasprodane danima unaprijed.

Dubai i druga velika zaljevska čvorišta ostala su zatvorena četvrti dan, što je smanjilo kapacitete na linijama poput onih između Australije i Europe.

Putnici se preusmjeravaju preko Kine, Singapura i Sjeverne Amerike, dok alternativne rute produžuju letove i povećavaju troškove goriva.

Zrakoplovne kompanije izvan pogođene regije, poput Cathay Pacifica, Singapore Airlinesa i Turkish Airlinesa, bilježe porast potražnje.

Letovi prema Londonu u kratkom roku uglavnom su rasprodani ili se nude po znatno višim cijenama, a sličan trend bilježe i kineski te azijski prijevoznici.